Chris Evans se opět představí jako Captain America. Fanoušci Marvelu jásají

flickr.com/Elen Nivrae

Chris Evans | FOTO: flickr.com/Elen Nivrae

Když se na konci Avengers: Endgame objevil Captain America jako stařík, který svůj štít předal svému příteli Falconovi, byli mnozí fanoušci komiksových blockbusterů zklamaní. Nyní se ovšem podle listu New York Post herec Chris Evans zmínil o tom, že vyjednává o návratu do MCU. Údajně by se jako Steve Rogers mohl objevit hned ve dvou snímcích.

Pro Marvel Cinematic Universe, tedy pečlivě vypracovaný vesmír, v němž má každý superhrdina předem dáno, v jakém filmu se může objevit, byl Captain America de facto mrtvý. Po posledním filmu o Avengers si totiž málokdo dokázal představit, že by se mohl upravený voják ještě zapojit do akce. 

Navíc v momentě, kdy se chystá premiéra seriálu Falcon & Winter Soldier, v němž se fanoušci dozví, kdo po Rogersovi převezme nejen jeho štít, ale i jeho superhrdinskou identitu.

Marvel si ovšem dokáže poradit v každé situaci, navíc když vidí, že divákům některá z postav chybí. Právě proto informace o Evansově návratu na plátna nemusí být jen zbožným přáním fandů. Například postava Black Widow v Avengers: Endgame zemře, přesto se letos dočká vlastního filmu. Stačilo jen, aby se scenáristé vrátili v čase, a Scarlett Johanssonová se opět oblékne do uplného trikotu.

Návrat devětatřicetiletého Evanse do role, která z něj udělala filmovou hvězdu, by mohl proběhnout dokonce dvakrát. Podle serveru Deadline by se nemuselo jednat přímo o filmy, kde by Captain America hrál hlavní roli. To by ale fanouškům zřejmě nevadilo. 

Filmové studio zatím zprávy o návratu populární postavy nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo. Primárně se totiž nyní především snaží dotáhnout rozjeté projekty, které zbrzdila koronavirová pandemie. Letos by se tak měla odehrát premiéra odložené Black Widow, poté se představí nový superhrdina Shang-Chi, Angelina Jolie představí Eternals a třetího dílu se dočká i Spiderman.

Navíc se diváci mohou těšit na seriály WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Loki a What If…? Na konec roku jsou ještě plánovány Ms. Marvel a Hawkeye, ale jejich premiéra se možná posune až do roku 2022.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner