Zemřel, aby ochránil naši dceru, říká žena, jejíž manžel bránil půlroční dítě před covidem

Ilustrační foto – test (pixabay.com)

Ilustrační foto – test | FOTO: pixabay.com

Strach z nákazy koronavirem a následného ohrožení svého šestiměsíčního dítěte stálo mladého otce život. David Warner podle informací deníku The Sun nehodlal čekat v nemocnici poté, co ho otestovali na covid-19. Nechtěl riskovat, že se nakazí na oddělení, kam jej poslali, a šel domů. O několik dní později ho manželka našla mrtvého.

Sedmadvacetiletý Brit šel do nemocnice poté, co ho začalo bolet na hrudi. Obával se, zda není nakažený covidem, a chtěl se raději ujistit, že není hrozbou pro svou malou dceru. Když mu ale po odběru řekli, že musí počkat na oddělení, kde se nacházejí nakažení pacienti, protože jinde není místo, odmítl.

„Řekl jim, že má doma šestiměsíční dítě a raději půjde domů, než aby riskoval, že nakazí Evie,“ vzpomíná partnerka Vicky Jonesová. Po několika dnech se ovšem stalo něco, co nikdo nečekal. 

Malá Evie se probudila s pláčem a David se o ni šel postarat. Byl však u dcery až nezvykle dlouho, proto se šla Vicky podívat, co se stalo. „Když jsem přišla do obýváku, byl už mrtvý. Nakrmil ji, vyměnil plenku a posadil ji na skákací židli,“ říká zdrcená žena.

Když přišel výsledek Davidova testu na koronavirus, zatajil se jí dech. Byl totiž negativní. „To byla poslední rána,“ svěřila se mladá matka. Jedna věc ji však dokáže přimět k náznaku úsměvu. „Posledních pár okamžiků strávil péčí o Evie. Poslední věc, kterou viděl, byl její smích,“ ví jedenadvacetiletá Vicky.

Nyní si musí zvyknout na odchod svého milovaného partnera. „Zemřel, aby ochránil naši malou. Udělal by pro ni cokoliv,“ říká.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články