Chtěl prokázat, že Země je plochá. Zahynul při startu rakety na parní pohon

youtube

Mike Hughes | FOTO: youtube

Američan Mike Hughes zemřel v sobotu 22. února při svém posledním pokusu odstartovat s raketou na parní pohon a možná i dokázat, že Země je plochá.

Čtyřiašedesátiletý Hughes se pokoušel dosáhnout výšky přibližně jeden a půl kilometru pomocí rakety, kterou postavil se svým partnerem Waldo Stakesem a startoval z místa poblíž kalifornského Barstow. Pracovníci Science Channel, který natáčel jeho pokus jako součást zamýšleného dokumentárního sériálu „Domácí astronauti“, potvrdili Hughesovu smrt.

„Naše myšlenky a modlitby jsou v této těžké době s jeho rodinou,“ uvedli zástupci Science Channel. Tragickou událost potvrdila podle CNN i kancelář šerifa okresu San Bernadino, ačkoliv nejmenovala oběť.

Hughes se pokoušel o lety vlastní raketou opakovaně. V roce 2018 dosáhl výšky 572 metrů. V srpnu 2019 startu parní rakety zabránil vadný ohřívač vody.

V minulosti Hughes prohlásil, že věří, že Země je plochá a podle některých vyjádření chtěl ověřit, že z určité výšky se zakřivení Země jeví zcela jinak, než by odpovídalo kulovitému tvaru. V srpnu 2019 však řekl pro Space.com, že jeho víra v plochou Zemi není jeho hlavním motivem. Je prostě odvážlivec, který se zajímá o rozvoj doma postavených raket.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner