Chtěl si dát oběd v parku, policisté zasáhli. Porušil prý vládní nařízení

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Necitlivé posuzování koronavirových opatření je problémem téměř všude na světě. Pro policisty je totiž velmi složité vybrat, jakým způsobem mají proti jednotlivým prohřeškům zasahovat. Své o tom ví i muž z Ipswiche, který doplatil na touhu po chvilce klidu v parku. Jak informuje deník The Sun, policisté sice tentokrát byli shovívaví, ale čím dál častěji se objevují případy, kdy kontroly končí zatčením nebo udělením pokuty.

Olly Gibbs chce využít každou chvilku, kterou mu britská covidová opatření dovolí, aby si užil trochu svobody mimo svůj byt. Jak sám říká, žije v centru města a nemá zahradu. „Rád bych byl každý den hodinu na čerstvém vzduchu,“ vysvětluje sedmačtyřicetiletý muž. 

Eric Drooker

Jednoho dne ovšem jeho procházka neproběhla tak klidně, jak je zvyklý. „Koupil jsem si oběd a snědl si ho na lavičce v parku. Vše do půl míle od mého bytu,“ vysvětluje Olly s tím, že na dodržování pravidel si dává pozor. Udržuje si doporučený odstup, stejně tak nosí roušku všude, kde je to povinné.

Právě malá zastávka na jídlo se ovšem pro Ollyho stala nepříjemným zážitkem. Ihned poté, co se dal do jídla, byl konfrontován policisty, kteří byli nablízku. „Nerad bych dělal cokoli, co by mohlo napomoci šíření tohoto viru. Nemyslím si ale, že jsem se nějak provinil,“ myslí si Gibbs. Sice se incident obešel bez pokuty, ale zůstal po něm nepříjemný zážitek.

Právě kvůli znepokojení po setkání se strážníky napsal Olly Gibbs na policii, kriminálnímu komisaři i poslanci za Ipswich Tomu Huntovi. „Nemám problém s policistou, který ke mně mluvil, byl velmi zdvořilý,“ zdůraznil ovšem v dopise s tím, že chápe, že policie dělá svou práci a často ji to dostává do obtížné situace.

Současné regule, které platí na ostrovech, povolují opuštění domu pouze v případě nutnosti. Zakázáno není cvičení, nákup jídla, návštěva lékaře či péče o někoho dalšího. Jestli se ovšem lidé mohou během cvičení či nutné cesty občerstvit, není vůbec jasné. Jednoznačnou odpověď na to zatím nemá ani vláda Borise Johnsona.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články