Chtít trestat zemi s největším jaderným potenciálem je absurdní a ohrožuje to existenci lidstva, varuje Medveděv

Dmitrij Medveděv (ČTK)

Dmitrij Medveděv | FOTO: ČTK

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvěděv se zařadil mezi ty, kteří vyhrožují světu jadernými zbraněmi, které má Putinova armáda k dispozici. Ve svém příspěvku na Telegramu podporovatel současné ruské hlavy státu varoval před tendencí trestat Rusko za invazi na Ukrajinu. Také označil Spojené státy americké za „rozsévače zkázy a destrukce po celém světě“.

Expremiér Ruské federace se ostře vymezil proti tomu, že by se ruští představitelé měli zodpovídat u mezinárodního tribunálu ze zločinů, které spáchali při bojích na Ukrajině. „Tyto návrhy jsou nejen právně neplatné. Myšlenka potrestat zemi s největším jaderným potenciálem je absurdní sama o sobě. A potenciálně ohrožuje existenci lidstva,“ píše Medveděv. Jako nejhlasitějšího z těch, kteří chtějí trestat válečné zločiny, označuje USA.

()

„Pod omáčkou pověstné „pravé demokracie“ odvedly docela dobrou práci při rozsévání zkázy a destrukce po celém světě. Svou vůli umí prosadit hrubě a primitivně, za pomoci peněz, bezcharakterních vazalů, vlastnicky nazývaných „spojenci“, a zbraní nejvyšší kvality,“ zaútočil bývalý ruský prezident na Spojené státy.  „Celé americké dějiny od dobývání indiánů jsou krvavou vyhlazovací válkou. A to mluvíme o nejbrutálnějším vyhlazování civilního obyvatelstva. To se stalo charakteristickým stylem americké politiky. Ať už je tam u moci kdokoli. Za druhé světové války USA takto zničily Hirošimu a Nagasaki – jen aby ospravedlnily obrovské výdaje na jaderný „projekt Manhattan“,“ obviňuje Medveděv Američany.

Ve svém příspěvku na Telegramu také píše o dalším amerických vojenských intervencích, které proběhly například ve Vietnamu, Iráku, Afghánistánu či v Sýrii. „Který tribunál odsoudil moře krve prolité USA tam i jinde? Nikdo! Za tímto účelem nebyl zřízen žádný nadnárodní orgán. A počet obětí zločinné politiky USA je dnes srovnatelný s počtem obětí Hitlerova režimu,“ pokračuje v kritice USA ruský politik.

„Kdo nám tedy uspořádá ukázkový soud? Ti, kteří beztrestně zabíjejí lidi a páchají válečné zločiny, ale mezinárodní instituce, které jsou jimi financovány, je ve skutečnosti neodsuzují? S Ruskem to tak fungovat nebude. Toho jsou si dobře vědomi. Proto ti špinaví váleční psi štěkají svým odporným štěkotem,“ uvádí Medveděv ve svém textu.

Na závěr cituje Bibli: „Nesuďte, abyste nebyli souzeni; neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni. Aby jednoho dne nepřišel do jejich domu velký den jeho hněvu, a kdo by mohl odolat?“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články