Chudák Babiš nemá čas na lid. Sobotka ho totiž nutí pracovat.

Ministr financí Andrej Babiš (ČTK)

Ministr financí Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Andrej Babiš je smutný a možná i trochu mrzutý. Nemůže totiž na náměstích a návsích slibovat nesplnitelné, nabízet virtuální pracovní příležitosti, kázat o tom, jak předešlé vlády dělaly všechno špatně. Klacky pod nohy mu totiž prý hází Miroslav Kalousek a premiér Bohuslav Sobotka. Oba totiž po ministrovi financí chtějí to, co proklamoval před volbami a zůstalo mu to i po nich. Chtějí, aby makal. Ale to Babiš nestíhá a nezvládá. Zoufalý vzkaz unaveného muže pak umístil na sociální sít.

„Paní Janů, furt sedím kvůli Kalouskovi ve Sněmovně, premiér mi pořád dělá nějaký program – těším se na krajské volby, až se zase dostanu mezi lidi, mějte se moc fajn,“ svěřuje se se svým těžkým údělem Andrej Babiš. Vicepremiér, ministr financí, miliardář, majitel zemědělského koncernu Agrofert nebo vydavatelství Mafra, druhý nejbohatší člověk v naší republice. Při tom všem, co musí stihnout, aby neustále rozšiřoval své impérium a posiloval svou politicko-obchodně-mediální moc, není divu, že mu vadí ztrácet čas plněním slibů, které dal občanům. Z agresivního Babiše se tak na chvilku stal ublížený Babiš.

Eric Drooker

Tento moment nastává vždy, když je potřeba oslovit voliče a dokázat jim, že na ně Babiš ani jeho hnutí úplně nezapomněli. To se najednou napečou koblihy a ministr vyrazí do ulic agitovat. Naposled se ale na „obyčejné lidi“ šel miliardář podívat velmi zištně. Pro majitele kolosu na výrobu potravin je nezbytně nutné uvést do chodu elektronickou evidenci tržeb, a zbavit se tak drobných živnostníků, kteří by svými výrobky mohli zabírat místo na pultech, které by jinak okupovaly produkty Agrofertu. Podpora registračních pokladen poklesla, Babiš musel mezi lidi. Z politika, který se ve Sněmovně rozčiluje a uráží své oponenty, se najednou stal opět onen milý ochránce zájmů občanů a nositel naděje pro všechny, kteří potřebují vůdce.

(youtube.com)

Časový harmonogram Andreje Babiše je kopií jeho obchodních a mocenských cílů. Pokud Poslanecká sněmovna rozhoduje o zákonech, které Agrofert nebo jeho dceřiné společnosti nijak neobohatí, ministra financí v ní lze zastihnout těžko. Kdy už konečně kritici ministra financí pochopí, že má dost práce ve svém a stát, který se mění na jeho další firmu,  je až na druhé koleji? Pak možná nebude Miroslav Kalousek vyžadovat přítomnost ministrů při jednání o rozpočtu a Bohuslav Sobotka si nedovolí úkolovat z pozice předsedy vlády jednoho ze svých ministrů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]