Smůla Andreje Babiše. Za prohru může marketér, za KSČ maminka, za špatně zveřejněné příjmy účetní

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě na CNN Prima News. (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) v prezidentské debatě na CNN Prima News. | FOTO: Profimedia

Andrej Babiš to zase odnesl. Jak už to v jeho životě bývá, za nepěknost, která se mu přihodila, může opět někdo jiný. Za to, že se nestal prezidentem, může marketér. Toto vysvětlení nabídl v rozhovoru, který zveřejnilo jeho stranické médium iDnes.cz. Podle Babiše je to na nějakou dobu poslední rozhovor. Bude teď odpočívat a vyhodnocovat situaci, a co bude dál, prý oznámí 8. února po jednání předsednictva jeho hnutí. 

V onom posledním rozhovoru Babiš nabídl vysvětlení, proč se nestal prezidentem. „Je pravda, že náš marketér kampaň úplně nezvládl. Úplně se nepovedl ten billboard, na kterém neměl být voják, ale generál, a měl mluvit o míru. A ne o válce. Měli jsme se také víc držet hesla, že pomáhám lidem,“ popisuje poslanec tak, jakoby chudák neměl žádnou moc nad tím, jak bude jeho kampaň vypadat, a byl v zajetí zlých a neschopných marketérů. Že nezvládl ani jednu předvolební debatu, ve kterých voliče poměrně úspěšně odrazoval namísto lákal, o tom se nezmínil.

Vladimir Putin (ČTK)

Dále nabídl ještě své klasické kňů. I když jde o jednoho z nejbohatších Čechů, který má ohromný podíl na mediálním trhu, všechna média prý byla proti němu, opět, chudák. „Všechna média byla proti nám, účelově převracela naše výroky. Manipulovala s titulky, vybírala fotografie, které mě podprahově zobrazovaly v negativním světle. Novináři neustále opakovali, že lžu,“ stěžuje si poslanec, který na tiskové konferenci požádal novináře, aby mu neříkali poslanče.

Nulová sebereflexe, absolutní neschopnost uznat své chyby a selhání. Tak, jako je to vždy. Když se v roce 2017 objevila kauza majetkového přiznání Andreje Babiše, kdy se ukázalo, že majetkové a daňové přiznání nesouhlasí, řekl, že za to může účetní. To se tak stává. Miliardář běžně zaměstnává účetní, která neumí vyplnit daňové a majetkové přiznání. Chudák.

Když vstupoval Babiš do politiky, prozradil, že do KSČ ho v 80. letech donutila vstoupit jeho maminka. Prý aby měl lepší kariéru. Znovu, chudák, on za to nemůže.

Univerzální chudák Andrej Babiš, na kterého jsou všichni zlí a všichni ho do něčeho uvrtávají, případně na něj pořádají hon, teď přemýšlí, co se svým neštěstím bude dělat. Prohru sice vydává za velký úspěch, ale v každé vteřině na jeho tiskovce po volbách bylo vidět, jak ho to neskutečně štve. Na onu tiskovku musel jít v takovém stavu, že ho manželka Monika upozornila, že ho bude usměrňovat. Nakonec tiskovku dokonce ukončila.

Co bude dál, to teď ví jen Babiš. Těžko odejde úplně. Potřebuje, aby jeho politická divize Agrofertu fungovala a snažila se dostat k vládě, aby byla opět plnohodnotnou a funkční součástí holdingu s výsledky. Pravděpodobně se vzdá mandátu poslance. Vysedávat ve sněmovně a debatovat, to není pro něj. Ostatně už teď tam prakticky nechodí. Dost možná dá teď víc prostoru Schillerové a Havlíčkovi a sám bude jen jakýsi maskot a generální ředitel ANO. Snad na něj budou v jeho další kariéře všichni hodní, a ne jako dosud.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články