Chyběly už jen slzy. Babiš je smutný, že jsou na něj „fašisti a nacisti“ 32 let od revoluce zlí

Andrej Babiš (ANO) ve Vodňanech (Pavel Hofman / FORUM 24)

Andrej Babiš (ANO) ve Vodňanech | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se do historie zapíše třemi body. Neschopností, se kterou řídil zemi. Drzostí, se kterou fúzoval svoji peněženku se státní a evropskou pokladnou, a výkony v oboru fňukání. S jeho neschopností a drzostí se bude státní pokladna vyrovnávat ještě dlouhou dobu. Výkony v oboru fňukání můžeme pozorovat prakticky každý den. Například v pondělí. 

Andrej Babiš ve svém pravidelném povídání k národu dojatě hovořil o tom, že tohle přece není ta demokracie, a pokládal otázku, jestli je tohle správně 32 let od revoluce. Jako přídavek připojil i osmiminutové video, kde ze čtecího zařízení představuje strategii, kterou aktuálně se svými PR odborníky jede.

(Týdeník FORUM)

Fanouškům nalhává, že jeho odpůrci jsou jakási organizovaná skupina složená z členů a příznivců koaličních stran. Odmítá připustit, že jednoduše vadí mnoha lidem, mnohé zklamal a mnozí přišli jeho neschopností o blízké při vlnách epidemie nemoci covid-19. Jednoduše, že spousta obyvatel má důvod jít na jeho mítink s transparentem nebo píšťalkou.

„To je normální? Více než třicet let od revoluce? Tohle je demokracie?“ ptá se dojatě Andrej Babiš ve videu. Mluví o tom, že odpůrci jsou na jeho akcích agresivní a protesty jsou násilné. Že to násilí páchají policisté, kteří o něj z neznámého důvodu pečují, to zapomněl dodat. Ale aby ukázal, že je demokrat, říká, jak by si takový odpor představoval. Jeho odpůrci mohou na mítink prý přijít. „Můžou tam přijít a můžou držet transparent, ale doufám, že nebudou narušovat mítink,“ apeluje obžalovaný poslanec, který by chtěl být prezidentem.

Člověk pozorující pondělní video by měl téměř pocit, že se tomu chudákovi dějí na jeho nevinných výletech po České republice nějaké hrůzy, lidé jsou na něj oškliví a někde dokonce zlí. Jenže doopravdy to vypadá úplně jinak.

Andrej Babiš (ANO) na mítinku ve Vodňanech. (Pavel Hofman / FORUM 24)

Babiš se prochází zásadně obklopen svalovci, kterým se pod trikem rýsuje u pasu zbraň, a jak je vidět, někteří z nich jsou nejspíše policisté v civilu. Kdo je jeho ochranka a kdo je policista, není možné rozeznat. Dokazuje to mimo jiné Babišův vliv na policii. Dokonalý státem placený servis. Když jeden z těchto pánů žďuchal do jedné z odpůrkyň obžalovaného poslance, žena žduchajícímu dala facku a on ji společně s kolegou sebral a odvezl v civilním autě. Na jedné z dalších akcí pro jistotu tři údajní policisté klekli na čtrnáctiletého kluka s autismem, protože už nemohl poslouchat lži pana Babiše a odnesl mu kus od karavanu reproduktor. Na další akci Babiš zase odpůrce nazval fašisty a nacisty.

A právě teď se hodí pondělní Babišova slova. „To je normální? Více než třicet let od revoluce?“ Opravdu není. Není normální, aby bývalý komunista a estébák ječel na odpůrce, že jsou nacisti a fašisti, a jeho gorily klekaly na děti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články