Chystá se Babiš na šachy se synem? Po poslední návštěvě tatínka junior mlčel dva roky

Pan doktor Babiš (twitter/Andrej Babiš)

Pan doktor Babiš | FOTO: twitter/Andrej Babiš

Andrej Babiš mladší se znovu ozval novinářům. Server Neovlivní.cz přinesl informace od syna premiéra, který potvrdil svá předešlá vyjádření. Svěřil se také s tím, že se mu ulevilo, když o tom, co díky svému otci prožil, mohl někomu říci. Trvalo dva roky, než junior opět začal komunikovat s médii. Dva roky mlčel po tom, co si s ním jeho tatínek zaletěl zahrát šachy.

Příběh Andreje Babiše mladšího je jako z mrazivého kriminálního filmu. Podle dosud známých informací z vyšetřování a z toho, co Babiš junior prozradil, se jeho život v posledních letech odehrává takto: Babiš starší se svojí novou manželkou a dětmi přestavěl bývalý zemědělský areál na luxusní rodinné sídlo. Zneužil k tomu dotaci, která měla jít malým podnikatelům. Aby se vyhnul trestu a zkomplikoval vyšetřování, nechal toto luxusní sídlo papírově zpětně přepsat na několik lidí, jedním z nich měl být i jeho syn z prvního manželství. Tomu podle jeho slov dal podepsat nějaké papíry.

Do této chvíle by to byl obyčejný dotační podvod, kvůli kterému je Babiš starší už několik let vyšetřován. Jenže teď začíná ta ostřejší část kriminálky. Podle výpovědí Babiše mladšího mu lidé z okolí otce dali na výběr, buď půjde do zdravotnického zařízení pro osoby s duševní poruchou, nebo zmizí na Krym. Následovala nedobrovolná cesta na Krym, kam ho v černém Audi odvezl zaměstnanec Agrofertu, shodou okolností manžel političky ANO, která byla současně lékařkou Babiše mladšího.

Na Krymu měl Babiše mladšího držet onen tehdejší zaměstnanec Agrofertu. Nakonec se juniorovi povedlo zmizet a přes Slovensko se postupně dostal až do Švýcarska, kde nyní žije se svojí matkou, první manželkou premiéra. Svěřil se novinářům s tím, co prožil, jeho otec ho v reakci označil za duševně nemocného. Ano, svého nejstaršího syna. Následně jel za synem na otočku do Švýcarska. Prý zahrát si šachy. Musela to být náročná partie, protože syn se od té chvíle na dva roky odmlčel.

Z mnoha otázek, který tento příběh vyvolává, je nejmrazivější asi ta, kdypak se premiér Babiš opět vypraví na šachy za svým synem?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner