Král je nahý – braňme demokracii„. Tak se jmenuje událost, kterou na Facebooku šíří její organizátor Fedor Bruoth. Jedná se o demonstraci na Pražském hradě, která se bude konat 23. července od 17.30. Protestovat se bude proti porušování Ústavy prezidentem Milošem Zemanem.

„Sejdeme se, abychom dali najevo, že odmítáme porušování Ústavy a soustavnou snahu Miloše Zemana o uchopení veškeré moci ve státě do svých rukou. Zvláště lze-li z jeho dosavadního výkonu funkce prezidenta republiky dovodit, že ta moc, již získá, má pak sloužit putinskému Rusku. Není nám jedno, že k tomu využívá slabosti a politické nezkušenosti premiéra, kterého má své moci v důsledku jeho vydíratelnosti dané jeho dvojím máslem na hlavě. Sledujeme v přímém přenosu plíživý státní převrat v jeho finální fázi. Převrat zpět k totalitárnímu systému a do područí agresivních velmocí. Jsme tady i v létě, vidíme to i o dovolených a není nám to jedno,“ řekl deníku FORUM 24 Fedor Bruoth.

Mezi potvrzenými řečníky na akci, která je plánovaná na hodinu a půl, budou Pavel Svoboda, Hayato Okamura, historik Radek Schovánek, Václav Němec, starosta Martin Exner a aktivisté Ivana Mádrová a Stan Ivasyuk.

Svévoli prezidenta se podle něj musí postavit každý občan a nelze se spoléhat jen na spolek Milion chvilek pro demokracii. Miloš Zeman již celé měsíce odmítá jmenovat ministrem kultury kandidáta ČSSD Michala Šmardu. Premiér Andrej Babiš odmítá využít svých ústavních práv a podat na hlavu státu kompetenční žalobu.

Sociální demokraté nyní čekají, co se stane na konci července, kdy by měl skončit dosavadní ministr Antonín Staněk. I proto se demonstrace koná ještě před tímto datem.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora