Chystá se demonstrace na Hradě. Odmítáme Zemanovu snahu převzít moc, říká organizátor

Demonstrace - ilustrační foto (Pavel Hofman)

Demonstrace - ilustrační foto | FOTO: Pavel Hofman

Král je nahý – braňme demokracii„. Tak se jmenuje událost, kterou na Facebooku šíří její organizátor Fedor Bruoth. Jedná se o demonstraci na Pražském hradě, která se bude konat 23. července od 17.30. Protestovat se bude proti porušování Ústavy prezidentem Milošem Zemanem.

„Sejdeme se, abychom dali najevo, že odmítáme porušování Ústavy a soustavnou snahu Miloše Zemana o uchopení veškeré moci ve státě do svých rukou. Zvláště lze-li z jeho dosavadního výkonu funkce prezidenta republiky dovodit, že ta moc, již získá, má pak sloužit putinskému Rusku. Není nám jedno, že k tomu využívá slabosti a politické nezkušenosti premiéra, kterého má své moci v důsledku jeho vydíratelnosti dané jeho dvojím máslem na hlavě. Sledujeme v přímém přenosu plíživý státní převrat v jeho finální fázi. Převrat zpět k totalitárnímu systému a do područí agresivních velmocí. Jsme tady i v létě, vidíme to i o dovolených a není nám to jedno,“ řekl deníku FORUM 24 Fedor Bruoth.

Mezi potvrzenými řečníky na akci, která je plánovaná na hodinu a půl, budou Pavel Svoboda, Hayato Okamura, historik Radek Schovánek, Václav Němec, starosta Martin Exner a aktivisté Ivana Mádrová a Stan Ivasyuk.

Hrad potřebuje víc kontrol a víc vojáků ()

Svévoli prezidenta se podle něj musí postavit každý občan a nelze se spoléhat jen na spolek Milion chvilek pro demokracii. Miloš Zeman již celé měsíce odmítá jmenovat ministrem kultury kandidáta ČSSD Michala Šmardu. Premiér Andrej Babiš odmítá využít svých ústavních práv a podat na hlavu státu kompetenční žalobu.

Sociální demokraté nyní čekají, co se stane na konci července, kdy by měl skončit dosavadní ministr Antonín Staněk. I proto se demonstrace koná ještě před tímto datem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]