Chystá se schůzka roku. Premiér Petr Fiala poletí do Bílého domu

Premiér Petr Fiala (ODS) s americkým prezidentem Joem Bidenem na summitu NATO v březnu. (Úřad vlády)

Premiér Petr Fiala (ODS) s americkým prezidentem Joem Bidenem na summitu NATO v březnu. | FOTO: Úřad vlády

Premiér Petr Fiala (ODS) se ještě letos chystá na návštěvu Bílého domu, kde by se měl setkat s americkým prezidentem Joem Bidenem. Informoval o tom deník Blesk

Podle informovaného zdroje se v současné době připravují témata, která by se na schůzce měla projednávat. „Zájem o setkání je,“ řekl deníku FORUM 24 mluvčí vlády Václav Smolka.

(Týdeník FORUM)

Petr Fiala se již s americkým prezidentem letos setkal v rámci summitu NATO v Bruselu na konci března. Tématem tohoto setkání byla válka na Ukrajině a to, jak se k ní NATO z hlediska bezpečnosti v Evropě postaví. Žádná česko-americká jednání zde však neproběhla. „Stihli jsme jenom pozdravy a zdvořilostní věty. Ale prezident Biden velice dobře ví, co dělá Česká republika – jakou roli dnes hrajeme v Evropě a při pomoci Ukrajině,“ řekl po ukončení summitu premiér Fiala.

Vypadá to, že by se návštěva mohla uskutečnit v době, kdy bude Česká republika předsedat evropské sedmadvacítce.

Zatím posledním politikem, který se objevil v Bílém domě, byl premiér Andrej Babiš, jenž se v Oválné pracovně setkal v březnu 2019 s Donaldem Trumpem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]