Chystá se vydání Sebraných lži Miloše Zemana. Toho, který se prolhal až na Hrad

Miloš Zeman (repro ČT)

Miloš Zeman | FOTO: repro ČT

Třetí prezident České republiky je soudem usvědčený lhář. Máme to štěstí, že to můžeme veřejně říkat a napsat, ale také máme to neštěstí, že taková informace zatím nevede sama o sobě k řešení. Za lhaní se již neodstupuje z funkcí.

Je ale naprosto správné a poučné, abychom našim spoluobčanům, kteří nám tohoto vykutáleného prezidenta zvolili, předestřeli všechny dostupné argumenty, že se tragicky spletli. A nebo ať se veřejně přihlásí k tomu, že mají lhaní rádi.

Miloš Zeman lhal celý život. Lhal ráno, v poledne a večer. Když server Demagog.cz počítal jeho lži v jednom jediném televizním pořadu, tak zjistil, že dvě třetiny Zemanových výroků byly lživé. Z dvaatřiceti Zemanových výroků, jejichž platnost server ověřoval, bylo devět prokazatelně lživých, deset zavádějících, jedenáct pravdivých a dva neověřitelné.

Všichni dobře známe Zemanovu lež o jedu novičok, kterou chtěl pomoci svému příteli Vladimiru Putinovi, nebo lež o výrocích Ferdinanda Peroutky, z něhož chtěl z nenávisti k inteligentním voličům udělat podporovatele Adolfa Hitlera. Jenže lži Miloše Zemana procházejí v tisíci drobných větách celým jeho politickým fungováním.

Podívejme se na několik málo charakteristických lží, kterými nás prezident zásoboval během svého výkonu funkce hlavy státu:

„Víte, za mé vlády se zvýšila minimální mzda z 2500 korun na 8000 korun.“ Za jeho vlády se zvýšila minimální mzda z 2.500 na 5.700 Kč

„Další vlády už ji minimální mzdu nezvyšovaly.“ Hned Špidlova vláda zvýšila min. mzdu, a to nařízením vlády z 2. 12. 2002.

„Mohu jenom suše konstatovat, že společnost Lukoil vydala oficiální prohlášení, kde říká, že nám nedala ani korunu, přímo ani nepřímo.“ Lukoil nikdy nevydal žádné oficiální prohlášení o financování kampaně českého prezidenta.

„Lidová strana byla ve všech vládách od roku 1918, včetně vlád Národní fronty.“ Lidová strana nebyla v patnácti z osmnácti vlád. Po roce 1989 nebyla zastoupena v první vládě Mirka Topolánka, nebyla především ale zastoupena ve vládě Miloše Zemana!

„Na mou prezidentskou kampaň, bude-li nějaká, bude zapotřebí dvou až tří milionů korun. Doufám, že to bez jakýchkoli větších potíží seženeme od drobných dárců na základě principu, jenž zvolil i Barack Obama. Tedy malé dary od vyššího počtu sponzorů.“ Dne 29. března 2013 bylo zveřejněno vyúčtování prezidentské kampaně Miloše Zemana za rok 2012 a 2013. Podle zprávy za rok 2012 činily celkové náklady na prezidentskou kampaň 23 460 000 Kč. Náklady na prezidentskou kampaň v roce 2013, podle zveřejněné zprávy, činily 13 800 000 Kč. Celkové náklady prezidentské kampaně představovaly tedy 37 260 000 Kč.

Po každé výrazné postavě by mělo zůstat její dílo v tištěné podobě. Máme v redakci FORUM 24 v úmyslu vydat sebrané lži Miloše Zemana. Při rozsáhlosti materiálu však budeme rádi, když nám pomůžete upozorněním na doložitelné a ověřitelné lži, které Miloš Zeman vypustil z úst. Zkusme najít všechny jeho lži, všechny zaznamenat a doložit nepravdu způsobem, který je výše naznačen.

Po Miloši Zemanovi na světě zůstanou jeho lži.

Pečlivě doložitelné lži Miloše Zemana nám posílejte laskavě na adresu [email protected] Sebrané lži Miloše Zemana vydáme v některém z příštích čísel Revue Forum, které si můžete předplatit zde. Na knižním e-shopu, který je na této stránce, můžete také zakoupit publikace, které se týkají profesionálního lhaní prezidenta republiky.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner