Chystaný výcvik Ukrajinců potvrzuje zapojení USA do konfliktu, tvrdí ruský velvyslanec

Americký systém Patriot (MathKnight and Zachi Evenor / Wikimedia commons / CC BY 4.0)

Americký systém Patriot | FOTO: MathKnight and Zachi Evenor / Wikimedia commons / CC BY 4.0

Plán Spojených států cvičit ukrajinské vojáky obsluhovat systémy protivzdušné obrany Patriot je dalším důkazem zapojení Washingtonu do ukrajinského konfliktu. Podle agentury Reuters to v úterý prohlásil ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov.

„Rozhodnutí amerického ministerstva obrany zorganizovat ve Fort Sill v Oklahomě výcvikový kurz je dalším potvrzením faktické účasti Washingtonu v konfliktu na Ukrajině po boku ukrajinských nacistických zločinců,“ uvedl Antonov v prohlášení na twitteru.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Podle Antonova je skutečným cílem americké vlády „způsobit prostřednictvím Ukrajinců Rusku na bojišti co největší škody“.

Spojené státy v úterý oznámily, že začnou od příštího týdne s výcvikem 90 až 100 ukrajinských vojáků v souvislosti s obsluhou systémů protivzdušné obrany Patriot. Několikaměsíční výcvik se bude odehrávat na vojenské základně ve Fort Sill ve státě Oklahoma, uvedl Pentagon. Na této základně Spojené státy cvičí k obsluze a údržbě tohoto pokročilého systému protivzdušné obrany své vlastní vojáky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články