Chystáte se do Chorvatska? Za svlečené tričko hrozí pokuta až 15 000 korun

Eric Drooker

Pojedete na dovolenou do Chorvatska nebo o tom uvažujete? Tak zbystřete. Na určitých místech můžete dostat mnohatisícovou pokutu i za svlečené tričko. Oblíbená destinace českých turistů se pustila do boje s „obscénním chováním“. Mezi takové projevy patří i chodit ve čtyřicetistupňových vedrech po ulici bez trička. Za to můžete dostat pokutu až 15 000 korun. Sankce za válení po ulici v podroušeném stavu může být až 18 000 korun. Raději se tedy před výběrem destinace informujte o tamních předpisech.

Pokud si tedy například budete chtít po vydatném plavání odskočit na zmrzlinu, a v blízkosti nebude žádná sprcha, nezbude vám nic jiného než si na prosolené tělo obléct tričko, košili nebo šaty.

Navíc vás některé restaurace, banky a další instituce nemusejí pustit dovnitř v plavkách.

Obyvatelům chorvatských letovisek dlouhodobě vadí, že se turisté promenují po městě polonazí a v podroušeném stavu.

Zákaz se naštěstí zatím týká pouze vybraných měst. Nejdráže porušení chorvatských zákazů může vyjít ve městě Hvar na stejnojmenném ostrově. Pokuty za nevhodné chování se pohybují v rozmezí 13 000–18 000 korun.

V Dubrovníku a ve Splitu hrozí polonahým výtržníkům za procházku historickým centrem města pokuta 3500 korun. Podobné sankce zavedlo také město Novalja na chorvatském ostrově Pag.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]