Cigareta = marihuana? Senátor Kubera chytře provokuje

Eric Drooker

„Chci navrhnout absolutní zákaz tabáku,“ prohlašuje náruživý kuřák Jaroslav Kubera, muž, kterého můžete vnímat jako součást českého politického bizáru, ale také jako významného opinion makera a objektivně úspěšného politika – radnici v Teplicích šéfuje úctyhodných 21 let.

Hejno, do něhož Kubera svou nadsázkou „vystřelil“, dozajista zakejhá: kuřácký zákon je téma, které veřejností skutečně hýbe a je jedním z nemnoha, názorově štěpících partaje. „Aspoň se ukáže, kdo to s omezováním kouření myslí vážně,“ adresuje lišák Kubera zákonodárcům, těm ze stáje ANO především.

Právě Babišovy ovečky se při červnovém hlasování „neseběhly všecky“ a protikuřácký zákon proto neprošel. Jak moc jsou ovečky v zajetí kuřácké lobby (dva dny po fiasku připlulo na účet ANO půl milionu od tabákového koncernu), nyní nespekulujme, mnohem zajímavější je (byť pouhá představa), jak „těžká váha“ Kubera dopadne na sněmovní kuloáry. A aby zákonodárci „zabrali“, to mediálně protřelý senátor za ODS podpořil svým chytlavě absurdním: „tresty za porušení zákona bych opsal ze zákazu marihuany.“

Kubera zkrátka zabodoval – pro či protikuřácké postoje poslanců nyní mohou nabýt ostřejších kontur. Babiš? Tomu ubude pár voltů v ohradníku, ve kterém drží po kupě svoje stádečko. Kdo je transparentní, není manipulovatelný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]