Čína podle německé diplomacie: vymývání mozků, cenzura, tábory

Eric Drooker

Čína podle vyjádření německé diplomacie buduje autoritářský stát s částečně totalitárními strukturami. Peking nekompromisně potírá opozici a provozuje převýchovné tábory, varuje důvěrná zpráva německé diplomacie o lidských právech v této komunistické asijské zemi. K obsahu dokumentu se dostal list Süddeutsche Zeitung a rozhlasové a televizní stanice NDR a WDR.

Pavel Hofman

Podle dokumentu z 22. prosince loňského roku, jak ho podle agentur cituje web  České televize, je hlavním cílem komunistické vlády udržení moci a vnitřní stability. Nekompromisně proto postupuje proti komukoliv, koho považuje za ohrožení těchto priorit, ať už to jsou k režimu kritičtí spisovatelé, blogeři nebo aktivisté za lidská a občanská práva.

Čínské vedení odmítá debatu, a to i s umírněnými silami, píše se ve zprávě. Sílí potlačování nepohodlných názorů i elektronické sledování. „Podle odhadů je v zemi 75 tisíc až 100 tisíc lidí, kteří se živí jako cenzoři,“ popisuje situaci německá diplomacie.

Podle ní se zhoršuje situace menšin, hlavně těch muslimských. V převýchovných táborech pro Ujgury zřejmě žije přes milion lidí. „Z internačních táborů přicházejí zprávy o zneužívání, sexuálním násilí a případech úmrtí,“ stojí ve zprávě.

Německé ministerstvo zahraničí se odvolává na očité svědky, podle nichž je tato muslimská menšina podrobena převýchovným metodám připomínajícím vymývání mozku, vynucené sebekritice, popírání vlastní víry i mnohahodinovým výslechům.

(ct24.ceskatelevize.cz)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner