Číňané se na nás moc a moc zlobí! Ať si pustí Krtečka a jdou se vycpat

(youtube)

Je to dobré, čínský režim si všimne, když s ním někdo vyjádří nesouhlas. Na svých stránkách čínská ambasáda v Praze napomenula kritiky. Je zjevné, že jde zřejmě především o reakci na dopis českých odborářů, který jim zaslal šéf odborů Josef Středula. V něm vyjadřuje znepokojení nad postojem čínských úřadů k demonstracím v Hongkongu.

Velvyslanectví píše: „Naše velvyslanectví zaznamenalo, že jednotliví politici a některé instituce v poslední době veřejně vyjádřily chybné názory a dokonce vydaly otevřené dopisy k otázce týkající se Hongkongu, což je vměšováním se do vnitřních záležitostí Číny. Jsme rozhodně proti takovému chování.

Současný stav v Hongkongu se vyvinul v extrémní násilí. Činy radikálních demonstrantů již dlouho nejsou otázkou svobody projevu a shromažďování. Zcela překročily rozsah pokojných demonstrací a otevřeně zpochybnily základní linii principu „jedna země, dva systémy“, čímž vážně poškodily zájmy Hongkongu a taktéž zájmy zahraničních subjektů sídlících v Hongkongu.“

Pak se tam ještě sděluje, že v pozadí manipulují „cizí síly“. „Hongkong je čínským Hongkongem a jeho záležitosti jsou čistě vnitřními záležitostmi Číny. Čínská vláda nikdy nedovolí vnějším silám, aby zasahovaly do záležitostí Hongkongu, a už vůbec nedovolí jakýmkoliv cizím silám, aby vyvolávaly v Hongkongu chaos.“ A ještě: „Naléháme na příslušné strany, aby přestaly ospravedlňovat násilné trestné činy tím, že usilují o lidská práva a svobodu, a přestaly zasahovat do vnitřních záležitostí Číny pod maskou svobody a lidských práv.“

To jsou prostě komunisté. Jak proti nim někdo vznese nějaké námitky, nebo dokonce demonstruje, tak to zřejmě nemají lidé ze své hlavy, ale jsou za tím „cizí síly“.  Podle komunistů nejde o lidská práva, ale je to jen „maska“.

Znova je třeba zopakovat staré anglické přísloví, „když nechcete, aby se to o vás říkalo, tak to nedělejte“. Mají snad v Číně občané možnost vybrat si ve volbách z více stran? Nemají. Cenzurují internet? Cenzurují. Nejen názory a zprávy, nepřípustné jsou dokonce i jednotlivé pojmy. Prostě dokonalé. Mohli bychom pokračovat.

Mají převýchovné tábory, kde lidem vymývají mozky a pokoušejí se je naprogramovat jako roboty podle ideologie vládnoucí kliky? Odebírají orgány na transplantace politickým vězňům? Kradou ve světě duševní vlastnictví? Způsobili demografickou pohromu politikou jednoho dítěte, která se vymáhala násilím? Zamořují planetu svými exhalacemi? Drží u moci zločinný severokorejský režim? Mučí lidi?

Prostě čínští komunisté lžou a kradou a zabíjejí a pak se moc a moc zlobí, když jim to někdo připomene. Jenže mají smůlu. Svět nesestává jen ze Zemanů, Tvrdíků, Kellnerů a Klausů. K tomu, co se děje v Číně, se samozřejmě vyjadřovat můžeme a budeme. Jednak proto, že chceme a nikomu po tom nic není, jednak proto, že metastázy čínské totality chtějí proniknout i k nám a nám to tak trochu leze na nervy.

Soudruzi, pusťte si Krtečka a jděte se se všemi svými ústředními výbory vycpat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]