Čínský vlekař na Hradě a jeho hladové prase

()

Vratislav Mynář bohužel dokáže stále překvapovat. Kancléř bez prověrky je expertem na vše zakázané. Epizoda s nelegální zabijačkou je tím nejmenším. Jde o symbolický prohřešek na úrovni normalizačního papaláše. Už nejde jen o stavbu nelegálního rybníku a podivné dotace. Mynář má být za vyhrožováním bývalému šéfovi Senátu Jaroslavu Kuberovi, v době zákazu navíc podivně cestoval do Číny.

Kdyby byl Vratislav Mynář takovým tím obecním kmotříčkem, který si z podivně získaných dotací postavil hospodu, lyžařský vlek a nelegálně vybagroval rybník, bylo by asi zajímavé sledovat, jak si s ním policie poradí. Jenže Mynář už dávno není jen obecní kmotříček. Bohužel pro Českou republiku.

Bojí se ho Zeman?

Okolo hradního kancléře bez prověrky se točí řada vážných skandálů. Kauza s nelegální zabijačkou je jen záležitost dokreslující jeho papalášství, kdy se nebojí v době absolutního zákazu snad všeho uspořádat na své haciendě zabijačku „hladového“ prasete. Fakt, že ho prezident nedokáže vyhodit nebo alespoň pokárat, a naopak kancléře hájí s tím, že prase bylo hladové, je skutečně k pláči. Kauza vypovídá nejen o tom, jaký je Mynář papaláš, ale především o tom, že Zeman si vůči vlekaři z Osvětiman žádnou kritiku nedovolí.

Rubrika Satyrovo FORUM je především o komických figurkách tuzemské politické scény. Mynář bohužel není jen směšný. Je také nebezpečný. To dokazují tuzemské tajné služby, které mu vytrvale odmítají udělit bezpečnostní prověrku. Jinými slovy, bezpečnostní služby považují prezidentova kancléře za bezpečnostní riziko pro stát.

Úmrtí Jaroslava Kubery

Děsivá je kauza okolo úmrtí druhého nejvyššího ústavního činitele ČR, předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Ten zemřel v lednu 2020 tři dny po tom, co byl na nestandardní schůzce u čínského velvyslance. Pár dní předtím se stala další závažná věc: Kubera byl na obědě s prezidentem Zemanem a tam údajně dostal skandální dopis z čínské ambasády, který vyhrožuje jemu osobně i českým firmám podnikajícím v Číně, že pokud Kubera uskuteční plánovanou cestu na Tchaj-wan, bude zle. 

Dopis si podle několika zdrojů Deníku N objednal právě Mynář. Ten nyní vypráví o tom, jací byli s Kuberou přátelé, a že kdyby mu něco chtěl říci, řekl by to šéfovi Senátu sám, nemusel by využívat nátlakové dopisy. Jenže vyjádření kancléře bez prověrky příliš nesedí s tím, co řekla v pořadu 168 hodin České televizi vdova po Jaroslavu Kuberovi Věra Kuberová. Ta totiž několikrát zopakovala, že Kubera Mynářovi nevěřil, měl ho za intrikána, rozhodně nebyl jeho přítel a snažil se být s Mynářem v kontaktu co nejméně.

Kdo je tady Číňan?

Aby té Číny nebylo málo, vlekař z Osvětiman letěl za peníze od Číňanů do Číny v době, kdy nesměl. Bez jakéhokoliv oficiálního pověření tam vyjednal něco, o čem následně odmítl podat informace.

Nabízejí se otázky: Co má Mynář s Číňany? Proč pracuje pro cizí agresivní totalitní mocnost, když je placen Českou republikou za to, aby byl kancléřem prezidenta? Znají Miloš Zeman a Vratislav Mynář pojem vlastizrada?

Vratislav Mynář není aktivní jen v česko-čínských vztazích. Před časem si někteří soudci stěžovali na to, že je Mynář navštěvuje a vytváří na ně tlak v tom, jak mají rozhodovat v konkrétních kauzách. Zeman se Mynáře zastal jako vždy. Kauzu si ale převzala Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Rubrika Satyrovo FORUM vychází pravidelně v Revue FORUM. Celý článek si přečtěte ZDE, nebo si objednejte předplatné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]