Cirkus Česká republika. Vláda nejprve skrze EET zařízla vesnické obchody. Teď na jejich otevření rozdá dotace 195 milionů

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (ČTK)

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček | FOTO: ČTK

Scénář se naplňuje. To, o čem mnozí před lety spekulovali, na konci týdne oznámil multiministr Karel Havlíček. Vláda rozdá 195 milionů ve formě dotací na otevření obchodů s potravinami na venkově. Na otevření těch obchodů, které vláda zrušila prostřednictvím svého mimořádně neúspěšného projektu jménem Elektronická evidence tržeb.

V minulých letech zanikly stovky venkovských obchodů a koloniálů. Důvod byl jasný. Provozovatele nebavilo poslouchat pohádky Babiše a spol. o tom, že okrádají stát, když nepřiznají, že prodali rohlík. Protože přesně to se tady v letech 2016, 2017 a 2018 dělo. Hon na podnikatele a třídní boj. Naprosto skandální součástí EET byla práskací státní loterie Účtenkovka. To vše způsobilo zánik letitých venkovských obchodů, ale i hospod.

()

A teď, pět měsíců před volbami, si vláda všimla, že na venkově nejsou obchody s potravinami. A co s tím? Jsme tu my, moudrá, hodná a spravedlivá vláda, která podporuje podnikatele a živnostníky. Dáme vám 100 tisíc korun a vy otevřete obchod s potravinami na venkově.

Bla bla. To, co se děje, není nic jiného než nekonečná drzost. Vláda vyhodila stamiliony za zbytečný a šikanující projekt EET, zlikvidovala mnoha podnikatelům jejich obchody a teď chce dotovat vznik obchodů, které sama donutila zavřít. Absurdistán Česká republika.

A teď už zbývá jen jediné, aby Agrofert nebo některý z kamarádíčků Andreje Babiše přišel se spásnou myšlenkou, jak zachrání venkov. Otevře síť obchodů na vesnicích. Lidé budou spokojeni a stát za to zaplatí v prvním kole jen 200 milionů. A to se vyplatí. Konečně bude líp.

Babiš, Havlíček, Schillerová a další členové vlády se zřejmě domnívají, že lidé nemají žádnou paměť. Že už zapomněli, kdo jim zařízl jejich venkovskou prodejnu, která mnohdy nesloužila jen jako místo, kde bylo možné vyměnit peníze za rohlíky, ale především jako místo setkávání lidí. Protože hospody EET položilo dříve než koloniály.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com