Císař Andrej Babiš je nahý, říká jeho vlastní dítě. Tenhle premiér by měl zmizet, a to okamžitě

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Kdyby se tohle stalo v jiné zemi na západ od Česka předseda vlády se postaví před kamery, převezme politickou zodpovědnost a zmizí nejbližším a zadním vchodem. Naštěstí pro Babiše se předvolební protikorupční kecy o Palermu staly po roce 2013 v Česku krutou realitou a politické, ekonomické a bezpečnostní zájmy jednoho holdingu se staly politickými, ekonomickými a bezpečnostními zájmy celé země.

Andrej Babiš využil svého syna na podpis dokumentů a zamlžení svého skutečného vlastnictví farmy Čapí hnízdo. Když se to provalilo, nechal svého syna zmizet do zahraničí, a když se provalilo i to, nechal medializovat jeho psychické problémy a absolutně ho zdiskreditovat pro další účely vyšetřování. Toto otevřeně přiznává… Andrej Babiš junior.

FORUM 24 (archiv)

Fakt si budeme zase (přesněji tisícajedenkrát) nalhávat do kapsy, že se temné antibabišovské síly neštítí účelově skandalizovat ubohého premiéra prostřednictvím jeho „zmanipulované“ rodiny? A kolikrát se musí Brusel ještě vyjádřit k dotačním podvodům? Sorry jako, můžeme se teď ještě někdo a někdy vůbec pohoršovat nad minimálně polovinou členů vládního kabinetu a jejich nekonečnými korupčními a klientelistickými skandály? Čaulidi, bude zase stačit pár stovek korun pro důchodce a ještě méně rekreačních poukazů pro zdravotní sestry?

Ne, tady už skutečně nejde jenom o jednoho podivného miliardáře, který si z Česka a Evropské unie udělal díky „protikorupční“ politické kariéře dojnou krávu pro svoje podnikání. Tady čelíme erozi polistopadového systému liberální demokracie, který do roku 2013 dokázal udržet v demokratických a ústavních mezích tvrdou politickou soutěž, kritická veřejnoprávní a soukromá média a nezávislou policii a justici. Dnes stačí jedna jediná kauza a státní systém kdysi prozápadně a demokraticky orientované země plní na všech frontách roli posledního lokaje.

Bohumil Doležal (archiv)

Tenhle premiér sám od sebe jen tak neodejde, protože zájmy jeho holdingu jsou důležitější než tato země. Andrej Babiš neodejde, ani když jeho vládě náhodou sněmovna vysloví nedůvěru, protože ho prezident Miloš Zeman nechá dovládnout v demisi. Finální rozhodnutí mají v rukou ti samí, co si tohle české Palermo nainstalovali, nebo tomu zabránit nedokázali. Lidé rozhodnou v podzimních parlamentních volbách. Víc důvodů proti Babišovi už nepotřebují. Císař Andrej Babiš je nahý, říká před celým Českem jeho vlastní dítě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]