Cizák varuje před cizáky. Babiš je s kampaní v koncích. Zbylo mu jen strašení důchodců

Premiér Andrej Babiš (ANO) u volební urny  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) u volební urny | FOTO: ČTK

Lži, pomatenost, zoufalství, a především strašení důchodců. Tak vypadá předvolební kampaň Andreje Babiše. Premiérovi, který bojuje nejen o politické přežití, ale i o to, aby si zachoval vliv na úřady a ministerstva, tedy aby nešel do vězení a mohl nadále sosat státní pokladnu, zbylo už jen to poslední. Může oslovovat jen děti a důchodce. Děti ale k volbám nechodí. Proto zákeřně cílí na důchodce.

Zajímavé je, že to, čím je Babiš straší, se často objevuje v dezinformačních řetězových emailech. Ještě dříve, než Babiš vypustil absurdní lež o tom, že Piráti chtějí důchodcům po volbách domů nastěhovat migranty, objevila se tato lež ve zmíněných řetězových emailech. Tedy nejprve šokující informace kdesi ve veřejném prostoru, potom ji potvrdí premiér, i když ví, že lže. Jenže informace putuje dál a šíří se mezi seniory. Obrana Pirátů a předžalobní výzva? To už se k nim nedostane. Babiš jede na vlně dezinformační války, hodlá použít ty nejodpudivější metody, aby se ve funkci udržel.

()

Ze stejné kategorie je premiérovo varování před cizáky, kteří by chtěli přijet bez roušek do našich hospod a všechny tady nakazit. Mimochodem, slovo cizáci teď používá na plakátech i Tomio Okamura. To jsou náhody. Předně, jak může cizák, přjmeme-li tuto hantýrku, varovat před cizáky? Cizák, který neumí říci bez chyby jedinou větu česky? A kdo je pro Babiše vlastně cizák? Sám je Slovák, který prožil řadu let v Maroku. Aktuálně si asi hraje na Čecha.

Důchodci jsou jediná skupina obyvatel, která mu zbyla. Když vstupoval do politiky, cílil na podnikatele. Jenže z těch ho letos bude volit možná tak jeho žena Monika. A to je asi tak vše. Ostatní mu na ty jeho lži už neskočí. Na koho se tedy obrátit? Na zaměstnance středního věku? Ti už mají estébáka a vysavače dotací také dost. Jednoduše zbyli jen ti senioři. Ti se mu nevysmějí a nevyhodí ho z domova důchodců, jak to v obchodech dělají podnikatelé, když tam přijde.

Senioři trpělivě poslouchají, co jim ten pán z televize přišel říci. Zda mu ale hlas skutečně odevzdají, v to může jen doufat. Lidé důchodového věku za sebou totiž mají 40 let bolševické totality. Podobní soudruzi a svazáci před nimi agitovali mnohokrát. Patrně se jim vrátí vzpomínky na tu odpornou dobu. Takže ani tady nemá Babiš vyhráno.

Strašit důchodce a vypouštět jednu lež za druhou, je to nejpodlejší, co mohl Babiš udělat. Bohužel do voleb zbývá ještě mnoho času, Babiš a jeho tým ještě přitvrdí. Každý rozumně smýšlející člověk by měl věnovat patřičný čas tomu, aby si se svými příbuznými povídal o tom, co je a co není pravda, a vyvracel lži Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]