Členové SPD nemají s politiky nic společného. Jde jen o sprosté extremisty

Lubomír Volný (Facebook L.Volného)

Lubomír Volný | FOTO: Facebook L.Volného

Nejdříve byli lidé od Tomia Okamury pouze mlčícími objekty, které dělaly stafáž svému stranickému šéfovi. Každému bylo jasné, že to bylo pouze z toho důvodu, že předseda extremistického hnutí nechtěl moc předvádět, jaké exempláře má jeho hnutí v roli poslanců. Někteří se však už začínají sami prosazovat a ukazuje se, že jde o nebezpečnější a podivnější jedince, než se zprvu zdálo.

Když se začal projevovat Miloslav Rozner se svým rozbrušováním a vybrušováním, bylo to ještě vesměs komické. Když k tomu však poslanec SPD přidal i neakceptovatelné zpochybňování existence koncentračního tábora v Letech u Písku, úsměv začal na rtech mrznout.

To však stále nemělo být to nejhorší, co další politická firma Tomia Okamury dokázala vyprodukovat. Stále se totiž jméno Lubomíra Volného skloňovalo především kvůli jeho byznysu s chudobou a pronajímání bytů lidem, které SPD označuje jako parazity. Chvíle tohoto agresivního poslance měly teprve přijít.

Zatím tedy zaměstnával média třeba Radek Koten se svou obavou ze smrtonosných mikrovlnných trub a především sám majitel hnutí SPD a největší bojovník proti neexistujícím uprchlíkům, Tomio Okamura. Jednu chvíli válčil proti České televizi, jindy se zase snažil vlézt do vládního chomoutu s Andrejem Babišem a z premiérova kabinetu vyšoupnout sociální demokraty.

Mezitím se před komunálními volbami ukázaly i další figurky ze Svobody a přímé demokracie, jako třeba kandidátka, které své plakáty vylepovala i do výlohy prodejny kebabu, tedy pro Okamuru nepřijatelného fastfoodu, před nímž chtěl dříve venčit prasata.

Poté ovšem přišel čas té největší spodiny, kterou lze nejen v SPD, ale v celé poslanecké sněmovně najít, zmíněného Lubomíra Volného. Zákonodárce, který se chová jako v „páté cenové“ a slušné vystupování je pro něj buď cizí, nebo sprosté slovo.

Poslanec Lubomír Volný (ČTK)

Již v minulém týdnu Volný upoutal pozornost, když na svém facebookovém profilu vyzýval občany, aby jezdili na červenou a nepoužívali v autě bezpečnostní pásy. Největší důkaz své malosti si ovšem nechal okamurovec až na pátek do sněmovny. Po nechutném projevu o terorismu, v němž obviňoval všechny okolo, došlo při odchodu od řečnického pultíku i na slovní přestřelku s Janem Birkem.

Sociálního demokrata dokonce poslanec SPD po hospodsku vyzval „pojď ven“. Skutečně politická kultura, jak se patří. Nebo spíš přesný obraz voličů, kteří vidí v Okamurovi a jeho stoupencích v hnutí spásu našeho národa. Obraz těch lidí, které stačí postrašit vymyšlenými historkami, oni nepřemýšlejí a jsou ochotni hodit hlas i člověku, který nikdy ani na minutu nevěřil tomu, co hlásá a pouze si ukájí svou touhu po moci.

Není možné chování Lubomíra Volného tolerovat a trpět. Naopak, je nutné z něj udělat jasný exemplární příklad toho, jak se nemá chovat poslanec, přestože už jsou opratě chování politiků velmi uvolněné. Jinak bychom se také mohli dočkat toho, že už Volný nebude posílat nikoho ven a rovnou ho napadne. To už bude ovšem pozdě chtít někoho umravňovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]