Clintonová mohla být otrávena, uvedl americký soudní patolog

Hillary Clinton ()

Uznávaný americký soudní patolog Bennet Omalu doporučil volebnímu štábu Hillary Clintonové, aby nechal prověřit její krev na přítomnost jedů. Informoval o tom dnes list The Washington Post. Clintonovou v neděli postihla indispozice na pietním shromáždění v New Yorku. Podle původní zprávy byl kolaps následkem přehřátí organismu, později bylo oznámeno, že už v pátek jí lékaři diagnostikovali zápal plic.

Omalu toxikologickou analýzu krve Clintonové doporučil na svém účtu na twitteru. „Je možné, že byla otrávena,“ uvedl lékař původem z Nigérie. Podezření zakládá na tom, že nevěří ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi ani republikánskému prezidentskému kandidátovi Donaldu Trumpovi, který prý Putina obdivuje.

The Washington Post v této souvislosti připomíná, že podle britských vyšetřovatelů Putin stojí za otravou bývalého ruského agenta a pozdějšího odpůrce režimu Alexandra Litviněnka v Londýně v roce 2006. „Nevěřím Putinovi ani Trumpovi. Jsou schopni všeho,“ napsal Omalu. Uživatelé twitteru ale na jeho obvinění reagovali většinou skepticky.

Omalu se v USA proslavil skandálem, který vyvolal svou studií o lidském mozku, jenž podle něj není dostatečně chráněn proti častým úrazům. Rozpoutal tím válku s americkou Národní fotbalovou ligou (NFL). Varoval totiž, že mnozí hráči mohou být v důsledku častých nárazů postiženi chronickou traumatickou encefalopatií, která vyvolává deprese.

Příběh nigerijského patologa byl loni zfilmován, hlavní roli lékaře vytvořil Will Smith, který byl za tuto úlohu nominován na Zlatý globus. Snímek nazvaný Diagnóza: Šampion je v České republice na nosičích k dispozici od letošního srpna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]