Čmoudi jsou na dosah, napsal Bartoš a střílel na terč se Sobotkou

()

Adam B. Bartoš, antisemita a extremista, který se momentálně přiživuje na boji s uprchlickou krizí, se dlouhodobě pouští do premiéra Bohuslava Sobotky. Tentokrát si na terč na střelnici dal jeho obličej a svůj „vtípek“ si pověsil na sociální síť Twitter.

Bartoš se proti Sobotkovi nevyhradil poprvé. Například na demonstraci jeho strany NE Bruselu – Národní demokracie označil předsedu vlády za kolaboranta, který by si zasloužil trest nejvyšší, tedy trest smrti. Poté za skandování „Blaničtí rytíři povstali!“ střílel holohlavý muž za ním do vzduchu. Ten byl vzápětí zatčen a Bartoš jej na svém facebookovém profilu označil za „svou ochranku“.

Adam B. Bartoš (repro YouTube.com)

Neonacista se zejména na sociálních sítích vyslovuje pro větší ozbrojení obyvatel České republiky, vytváření domobrany a boj proti uprchlíkům. Sám se rád prezentuje jako člověk, který hodlá Českou republiku bránit, a tudíž trénuje střelbu. Na terč si pověsil Sobotkovu podobiznu a k jednomu z příspěvků napsal: „Nejvyšší čas myslet na obranu. Čmoudi jsou už téměř na dosah. Například v Benešově…?“

Bartošovy politické strany si všímají pravidelné zprávy ministerstva vnitra o extremismu. „Národní demokraté, jakožto relativně nový subjekt tuzemské mimoparlamentní scény, sázeli na to, že jejich vazby na extremistickou scénu nejsou širší veřejnosti dosud příliš známé,“ stojí v aktuální zprávě vnitra. I na pochodu 6. února byli lidé, kteří na sobě měli oblečení značek oblíbených mezi pravicovými extremisty.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]