Co bude dělat požehnaný Ovčáček? V oboru už asi ne. Kritizuje ho tisíc jeho kolegů

Eric Drooker

Jiřímu Ovčáčkovi se hroutí svět. Svoji existenci ve veřejném prostoru má založenou na nekonečném obdivu dvou osob: Zemana a Babiše. Ten první jmenovaný je už totálně mimo provoz, a i když za ním na JIPce v ÚVN bylo mnoho Ovčáčkových kolegů, on podle svých slov ne. To musí být děsivě zraňující, navíc v kombinaci s faktem, že Zeman se už do plnohodnotné funkce pravděpodobně nikdy nevrátí.

Druhý jmenovaný, Andrej Babiš, prohrál volby. Bude v opozici, přichází o místa na slunci a u funkcí. Jak dlouho to v opoziční lavici vydrží, sám asi neví. Moc dlouho to ale nebude. Pakliže si Ovčáček maloval, že po odchodu Zemana bude pracovat pro Babiše, asi to neklapne.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

A to všechno se stalo během jednoho týdne. Babiš mimo hru, Zeman úředně prohlášen za neschopného vykonávat prezidentské funkce. Žalmy nepomohly. Fotografie Prahy s přáním požehnaného rána také nezabraly. A co čert nechtěl, Ovčáčka zavrhují i jeho kolegové z oboru.

Moc mu nepomohlo, že jako mluvčí odmítá odpovídat na otázky novinářů, případně je arogantní. Pozici mluvčího prakticky nevykonává. Stanoviska prezidenta vždy hutně míchal s vlastními názory a nikdy nebylo zcela zřejmé, zda mluví za Ovčáčka, nebo Zemana. Tedy když už mluvil a odpovídal.

Současná situace je tedy taková, že během dvou dnů se vůči Ovčáčkovi vymezilo 1000 lidí pracujících v oboru PR. Připojili se tak k otevřenému dopisu Asociace public relations (APRA) z pondělí, kterým tato kritizuje Ovčáčkovu činnost.

„Podle nás je setrvání Jiřího Ovčáčka ve veřejně placené roli zcela neúnosné a podle počtu připojených podpisů je evidentní, že i ostatní profesionálové na komunikaci a PR považují jeho působení v roli tiskového mluvčího prezidenta republiky jako neprofesionální, neetické a dehonestující obor PR,“ uvedl předseda výkonné rady Asociace public relations Patrik Schober. Zkrátka, všechno se teď na Jiřího Ovčáčka sesypalo. Tohle pro něj není požehnaný podzim.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]