Co by měl dostat Babiš pod stromeček? Pro začátek trochu odvahy

Andrej Babiš (FB AB)

Andrej Babiš | FOTO: FB AB

Jsou Vánoce a Česká republika je prožívá v podstatě uzavřená kvůli šíření nemoci covid-19. Epidemii se nepodařilo zastavit zejména vinou neschopné vlády, která nedokáže postupovat koncepčně a smysluplně a na cokoli se připravit. Je to smutné, ale je to tak. Premiér Andrej Babiš už pro jistotu vystupuje pouze na svém facebookovém profilu, aby nám dokázal, že je skutečný, nefalšovaný zbabělec, který má do státníka asi tak daleko, jako měl jakožto agent StB v 80. letech do disidenta.

Andrej Babiš, přestože je stále ještě premiér, v poslední době nepřišel na žádnou tiskovou konferenci po jednání vlády, kterou údajně vede. Jednoduše proto, že na těchto konferencích zaznívaly nepříjemné věci a on s nimi nechce být spojován, takže si myslí, že se schová za svou novou funkci koordinátora očkování.

()

Babiš v letošním roce poznal, že marketingem není možné vyřešit úplně všechno, zejména tedy ne epidemii nové nemoci. Jeho vláda, přestože má za sebou mediální koncern, nedokáže zakrýt, že naprosto není schopna cokoli vyřešit. Nesedí tam jediný schopný ministr, pouze parta oddaných kariéristů s tím největším (a nejneschopnějším) v čele.

Proto bychom panu Babišovi rádi popřáli, aby pod stromečkem objevil alespoň trochu odvahy a cti. Odvahy k tomu, aby říkal nepříjemné věci (zvláště ve chvíli, kdy na sebe za ně vzal politickou odpovědnost již v březnu). A čest by se dala využít ve chvíli, kdy je potřeba se důsledkům těchto věcí postavit.

Ano, my samozřejmě víme, že pan Babiš nikdy, nikdy neodstoupí. To ale neznamená, že to přestaneme stále žádat. Zemřelo více než deset tisíc lidí. Velká část z nich jednoduše pro to, že na podzim byly volby. A příští podzim (nejpozději) se konají volby další. V tomto případě je nutné věřit, že voliči budou chtít ve vedení státu osoby, které odvahu a čest, na rozdíl od pana Babiše, nepostrádají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]