Co bychom si počali, kdyby nebyl Andrej Babiš? Bylo by nám smutno

Andrej Babiš (Koláž: ATEO)

Andrej Babiš | FOTO: Koláž: ATEO

V záplavě negativních informací, které vyplouvají na povrch ve spojitosti s Andrejem Babišem, je nutné si také uvědomit, o co vše by Česká republika přišla, pokud by se miliardář před lety nerozhodl, že zlepší politické klima ve státě, který mu tak ochotně nabídl prostor k žití i podnikání. Připomeňme si tedy, čím stále ještě ministr financí obdařil náš stát.

Škála úžasných věcí, které budeme navždy mít spojeny se jménem dobroděje ze Slovenska, je skutečně rozmanitá. Stačí si jen vzpomenout, jak krásně nyní vypadají pole plná žluté řepky, jež skvěle slouží k výrobě biopaliv, v nichž Agrofert tak hezky dominuje i s přispěním státních dotací, které si dokázal Andrej Babiš tak šikovně s pomocí ministra zemědělství pohlídat.

Dalším zvelebením naší krajiny je nepochybně i Farma Čapí hnízdo. O její exkluzivitě nemůže být pochyb, vždyť i Evropská unie neváhala na její výstavbu přispět 50 miliony korun, i když se musí nechat, že zřejmě nevěděla, kam a komu eurodotace putuje. To ovšem nic nemění na tom, že tak krásné lemury jinde nenajdet, a v momentě, kdy zde proběhne veselka Andreje Babiše, si teprve všichni uvědomí, o jaký jde skvost.

Pilířem obrody zdravého podnikatelského prostředí, který rozpoutal šéf státní kasy, budiž elektronická evidence tržeb a kontrolní hlášení DPH. Konečně se oni nepoctivci v hospodách a maloobchodech musejí třást strachy před kontrolou z finančního úřadu. Kdo skončil, přiznal své okrádání státu, tak se to podle Babiše jmenuje. Je zřejmé, že se nutností stala likvidace drobných živnostníků, kteří nejsou v době supermarketů třeba. Nehledě na to, že třeba Vodňanské kuře je určitě nejlepší, protože v některých řetězcích konkurenční výrobek nenajdete. To, že se tu a tam do agroferťácké uzeniny dostane koňské maso nebo injekční jehla, je prkotina, která si nezaslouží ani zmiňovat.

Kromě kuřat má pan ministr zvířátka rád. Nejen, že na Čapím hnízdě jich najdeme spoustu, ale i farma krokodýlů ukazuje lásku k němým tvářím. Sice se pár zelených vodních plazů použije na výrobu kabelek, peněženek a bot, ale norky Babiš zachrání. Slíbil to.

Samostatnou kapitolou jsou média. Od vstupu miliardáře do politiky se výrazně změnila jejich tvář. Aby konečně deníky psaly pravdu, koupil ministr Mladou frontu DNES a Lidové noviny. K tomu ještě Metro nebo rádio Impuls. Svou roli „objektivního“ média velmi rychle pochopily i komerční televize Prima a NOVA a tím se jasně ukázala zkorumpovanost veřejnoprávní televize, na níž Babiš upozornil Reportéry ČT, kteří si dovolili se zabývat finančními záležitostmi druhého nejbohatšího „Čecha“. Nahrávka, která nyní koluje internetem, zase dokazuje pouze to, že majitel Mafry má velkou starost o to, co jeho noviny píší a ostrým zrakem šéfa listů dbá na dobré mravy ministra vnitra.

Trošku problémem by mohla být Babišova čeština. I přes velkou snahu lektorů našeho jazyka se stále stává, že při vzrušenějším hovoru ministr ujíždí do slovenštiny. Kdo by si ale nechtěl nostalgicky zavzpomínat na roztomilé projevy Gustáva Husáka, kterým jsou Babišovy výstupy občas tak podobné. Když se k tomu přičte, že vicepremiér obohacuje náš slovník pojmy jako „souvis“ nebo „zavnímat“, dají se všechny gramatické přešlapy prominout.

Šéf hnutí ANO je také velmi důležitý k tomu, abychom si neustále připomínali, co kdo udělal v minulosti špatně, kdo je čí kmotr a kdo krade. Andrej Babiš totiž průběžně oznamuje jména zloduchů, kteří devastovali náš stát. Ke Kalouskovi, Sobotkovi a Chovancovi tak občas přibude nějaký novinář a sem tam podnikatel. Naštěstí je seznam tak krátký, že není třeba si ho někam zaznamenávat. Kdybychom na někoho zapomněli, velkopodnikatel nám všechny „lotry“ připomene.

A na závěr jedna perlička. Andrej Babiš je kamarád. Své o tom ví například Miloš Zeman. Ve složité době, kdy neurvalí novináři píší o hulvátství hlavy státu a daňových podvodech ministra financí, stojí nerozdělitelně bok po boku. Skrytě i očividněji dávají najevo, že je pojí letité přátelství, které má podle některých škarohlídů ekonomické pozadí. Přitom může jít pouze o záviděníhodné chlapské kamarádství.

Až příště zase budeme chtít nadávat na Andreje Babiše, uvědomme si, co všechno už pro nás udělal a kolik toho má ještě v plánu. Bylo by přece smutné nesplnit mu jeho sny, které pečlivě zapisuje do knihy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]