Co číst v karanténě: Obrana před Babišem také elektronicky

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Obrana před Babišem | FOTO: FORUM 24

Kniha Obrana před Babišem, která se dočkala druhého vydání s novou kapitolou nazvanou „Jak z toho ven“, je nově čtenářům dostupná také elektronicky. Rozhovor s Pavlem Šafrem o českých médiích, politické situaci, ale i o tom, jaká by měla být demokracie po Babišovi, si můžete objednat na našem e-shopu a rovnou číst!

Vyberte si, zda chcete elektronickou verzi, tištěnou verzi, nebo obojí najednou za výhodnou cenu. Více ZDE.

Proč právě „Jak z toho ven“

Už dva roky jezdíme po celé České republice a debatujeme s těmi, kdo mají zájem o média, politiku a kdo mají starost o to, jakým směrem dál půjde Česká republika. Nejčastěji se nás ptáte na to, co se dá se současnou situací dělat, a tak jsme se v pokračování rozhovoru rozhodli formulovat odpovědi na ty nejdůležitější otázky a výzvy.

  1. Jak udržet sílu protestů a občanského odporu?
  2. Jak se zbavit hegemona politické, ekonomické a mediální moci?
  3. Jaká bude demokracie po Babišovi a jak zabránit dašímu babišismu?

Právě třetí otázku považujeme za nejdůležitější. Nejde o spor s jedním konkrétním člověkem, ale o celý systém, který je založený na barbarském a kolosálním střetu zájmů, na kolaboraci a na mentálních pozůstatcích totalitní moci, která zde vládla čtyřicet let a od níž jsme se nedokázali dostatečně odstřihnout. Právě proto chceme formulovat vizi o demokracii po Babišovi. O takové demokracii, která bude odolná vůči autoritářským predátorům. Která zabezpečí naší společnosti civilizovaný a moderní systém vlády a veřejné kontroly. Která zamezí predátorům v dobývání moci na základě marketingové manipulace a zfalšovaných politických formací, kde je členská základna jenom nedůstojným komparsem v rukou miliardáře.

Víme dobře, že zastánci demokratické a pluralitní společnosti, kteří se hlásí k západní civilizaci, často v této době prožívají skepsi vůči budoucnosti. Právě proto je třeba hledat cesty, jak z toho ven. Nepřestávat hájit pravidla, právní stát a západní orientaci země. Snažit se a věřit, že společně, v naší přirozené pluralitě udržíme to, co jsme získali v roce 1989: vzestup, modernitu a svobodu. Nic z toho ale není možné uhájit bez silných demokratických politických stran a bez silných nezávislých médií, jež brání veřejnost před manipulací a lží.

Pokud si objednáte rozšířené vydání Obrany před Babišem s kapitolou Jak z toho ven“, podpoříte naši práci. Děkujeme!

K dostání je i audioverze knihy, najdete ji ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články