Kde je Ivana Zemanová? První dáma nedělá nic, stejně jako její manžel

ČTK

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou | FOTO: ČTK

Že český prezident Miloš Zeman už nemá téměř žádnou pracovní náplň, to víme. A tak jen čekáme, až ta agónie skončí a konečně budeme z daní platit hlavu státu, která alespoň něco dělá a která netráví čas v pyžamu v Lánech. Stejně fascinující je ale tragická první dáma Ivana Zemanová. Ta totiž taky zjevně nemá potřebu plýtvat energií.

V dobách krizí bývá běžné, že se manželky vysoce postavených politiků angažují v charitativní činnosti. Bylo by normální, kdybychom pravidelně vídali Ivanu Zemanovou, jak někde pomáhá, nebo to alespoň předstírá. Jenže to se neděje. Když šlo o to potkat se s Jiřím Kajínkem, na to si Zemanová čas našla. Ale teď? Nic. I vítězka soutěže o nejtrapnější fotku na sociálních sítích Monika Babišová se alespoň vydala podpořit potravinovou sbírku.

Když už Jiří Ovčáček náhodou zveřejní něco o Zemanové, polovina fotek ukazuje tak akorát nevkus, druhá polovina zahrnuje nejnutnější veřejná vystoupení. A tak jsme první dámu například viděli na počátku října, když přišla volit v prvním kole senátních voleb. V tom druhém její muž odmítl jít volit, a tak nejspíš zůstala doma i ona.

Víte, že existují manželky premiérů či prezidentů, které někde pomáhají jako dobrovolnice? Které šily roušky? Nebo takové, které veřejně vystoupí a pronesou projev, který podpoří lidi v krizi? Ano, existují! Možná o některých z nich četla i Ivana Zemanová, to ale nevíme, protože nikdo netuší, co vlastně dělá.

Ivana Zemanová je České republice stejně k ničemu jako její manžel. Doufejme, že někdy v budoucnu budeme mít i první dámu, která občany v těžké době podpoří a která bude svou roli využívat k něčemu jinému než k využívání výhod. Tak třeba příště.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner