Co den dal: Vláda ztracená ve vlastním zmatku, lež a útěk premiéra, všechny miliardy Agrofertu

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO)  (ČTK)

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO) | FOTO: ČTK

Čtvrtek 10. prosince 2020 se stal jedním z těch dní, kdy si člověk pokládal několikrát nutnou otázku, zda si z lidí dělá vláda legraci, nebo zešílela. Včera se toho událo mnoho. Vše v režii Andreje Babiše a jeho vládních odborníků. Je potřeba uznat, že na svůj velký den, na 10. prosinec, se důkladně chystali. Například dobrá rada Aleny Schillerové stará několik dní, aby lidé nakupovali pod stromeček státní dluhopisy, ta se moc povedla.

Zpět ke včerejšímu dni. Ten odstartoval zjištěním Seznamu, že holding pana premiéra získal další miliony od státu, který řídí pan premiér. Tentokrát si Babiš vzal státní peníze nelegálně na výsadbu sadů. Opět, jako v případě Čapího hnízda, měli státní podporu získat drobní zemědělci. Vzal si je ten největší. Babiš z toho opět nevyvodil nic. Je dobré připomenout, že každý takový skandál by stál premiéra normální země místo. Ihned.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

To bychom měli za sebou ráno. Také zasedala vláda. Dala si za úkol napravit svoji chybu z předešlého dne, kdy prý omylem zakázala prodej točeného piva v PET lahvích. Babiš ujišťoval, že nepřesnost vláda napraví. Výsledek? Vláda odhlasovala tak zmatené nařízení, že podle právníků fakticky zakázala prodej alkoholu v hospodách. Další naprosto děsivý příklad nekompetentnosti vlády, která se sama totálně ztrácí ve zmatku, který napáchalala. Jak se v tom mají vyznat živnostníci? Co platí dnes, netuší asi nikdo.

Pokračujeme. Premiér se zúčastnil jednání senátu o daňovém balíčku. Z kraje týdne se objevila informace, že se Babiš zúčastní jednání jen na chvilku, což senátory pobouřilo. Babiš proto na sociálních sítích ujistil, že se jednání zúčastní tak dlouho, jak dlouho bude trvat, klidně do noci. Výsledek? Ani ne po dvou hodinách utekl. Premiér tedy opět lhal. Tak jako už mnohokrát. Tektokrát alespoň nepřísahal na zdraví svých dětí.

Restaurace se zcela pochopitelně bouří. Některé zmatené zákazy nerespektují. V podstatě ani není jasné, kdy co platí a neplatí, když sama vláda neví, co zavádí. Navíc se objevila informace, že se kvůli legislativním nepřesnostem rebelující restaurace údajně vyhnou postihu.

No a pak je tu pár krátkých informací ze včerejšího dne. Piráti spočítali, že si Babiš poslal za poslední tři roky 20 miliard ze státní poklady do své firmy Agrofert. Ministryně financí Schillerová konstatovala, že klíčový předvolební slib, reformu penzí, do voleb vláda neudělá. Systém PES, který vláda s velkou slávou zavedla, už je zřejmě mimo hru. Údaje o počtu nakažených odpovídají jinému stupni, než který vláda nyní drží v platnosti. Tedy pokud sama ví, co platí a neplatí.

Tak takový byl čtvrtek 10. prosince. Vzhůru do dalšího dne se skvělou vládou odborníků, profesionálů a skutečné elity.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]