Co je nám do Ujgurů, vždyť to jsou muslimové

Hlídací pes

Když někdo proskribuje muslimy, dělá nám to dobře. Chválíme ho, i kdyby to byl sebevětší gauner. Tak to alespoň vypadá v případě komunistické Číny, která terorizuje vlastní občany, tedy Ujgury. Nutno poznamenat, že na jejich historickém území. Které se rozpínavostí Číňanů stalo součástí rudého impéria.

Ze strany komunistů a nahnědlých SPD, tedy stran, které se zřejmě natrvalo usídlili na pozici nacionálního socialismu, obvykle zaznívá směrem k Číně jen chvála. Jim všem se asi nesmírně líbí čínský program socializace „problémových“, všudypřítomné špehování kamerami s chytrým softwarem na rozpoznávání nejen obličejů, ale i nálad, jim všem se asi líbí systém „převýchovných“ táborů, či přímo koncentráků Lao Kaj. 

Ostatně, i jejich člověk na Hradě, Miloš Zeman, se rád předvádí co přítel Země středu a přítel jejich bosse, strýčka Si. Připomínám jeho touhu po stabilizaci společnosti na čínský způsob. A jak se zdá, tuto stabilizaci považují za přínosnou i někteří levicoví intelektuálové. Zvlášť u nich, jinak horujících pro lidská práva, je to trapné. Zvlášť, když svůj postoj vyfutrují pomocí přesně čínských lží a manipulací.

Fascinující ale je, jak kladnou odezvu má čínské konání směrem k Ujgurům. Připomeňme, že jde o turkické etnikum, po mnohá staletí žijící na území nyní čínské provincie Sin-ťiang. Ujgury stíhá podobný osud, jako Tibeťany. Jsou násilně počínšťováni, komunisté se snaží potřít i jejich jazyk a kulturní zvyky a do provincie je stěhováno mnoho etnických Číňanů (Chanů), aby zde převládl většinový čínský prvek.

Problém je, že Ujgurové jsou muslimové. Druhým problémem je, že před víc jak deseti lety někteří z nich začali proti rudé nadvládě bojovat terorem. Proti tomu čínská vláda nasadila teror státní, tvrdý a nesmlouvavý. Rodinám odebírá děti na převýchovu. Vydává nemalé finanční prostředky na odměny obrovského počtu placených udavačů. Zřídila ony zmíněné převýchovné tábory. A do nich stěhuje masově Ujgury. Těm jsou pak dokonale vymyty mozky a výsledkem je pokorný, Čínu milující jedinec bez vlastního názoru a prost islámské víry.

Je to odporné, je to strašné a je to jasnou známkou cílené likvidace jednoho z národů. Ale my tak nějak mlčíme. Pokud zrovna Čínu nechválíme. Za co? No přeci za to, jak spravedlivě zametla s těmi muslimy! To kdybychom uměli, to by byl u nás v České kotlině klid. Absurdní postoje, že? Takový čecháčkovský. My v Česku máme totiž táááák strašné problémy s muslimy, že Číně, odporné rudé teroristické diktatuře, budeme tleskat.

A tak je u nás zřejmě správné hodnotit kladně teror proti Ujgurům jen proto, že jsou muslimy. Jen proto budeme kývat hlavami a čínské komunisty chválit. Zkrátka, muslimům se musí přistřihnout křídla. Nebo jim je rovnou ustřihnout. A někdy i s hlavou. Co na tom, že jsou tam doma. Co na tom, že komunisté je cíleně likvidují. My máme v Česku přece velké a strašné zkušenosti s tímto náboženstvím. Takže víme, o čem je řeč. Všem hlavy dolů. Čechy Čechům. Čínu Číňanům. Prahu Pražanům. A tak všelijak podobně až do úplného zblbnutí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner