Od sobotního odpoledne nikdo neviděl na veřejnosti Miloše Zemana. Zrušil už dvě akce. Investigativní novinář Jaroslav Kmenta na Twitteru napsal, že jeho zdroje mluví o tom, že prezident měl zdravotní problém při odjezdu z volebního štábu. „Mé zdroje říkají, že MZ měl včera jistý zdravotní problém… A to fakt velmi akutní… přímo ve voze… Víc bych to nerozebíral,“ napsal Jaroslav Kmenta.

Hned ze sobotního štábu měl jet do TV Barrandov, která lákala na exkluzivní rozhovor. Ten se však neuskutečnil. Televize se divákům omlouvala náhlou změnou v programu prezidenta. Druhou akcí, kterou Zeman zrušil, je jmenování rektorů vysokých škol. Jmenování tradičně doplňuje slavnostní ceremoniál. Tak to mělo být i tentokrát. Ale nebude. Rektoři se až z médií v pondělí dozvěděli, že žádný ceremoniál s prezidentem nebude. Dekrety jim nepředá Zeman na Pražském hradu, ale ministr školství v Karolinu. „Původní informace byla taková, že máme jet na Hrad,“ řekl ČTK rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller.

Podle rektora Akademie výtvarných umění v Praze může být důvodem této změny buď vymezující postoj prezidenta k rektorům, nebo jeho zdravotní stav. „Jiné závažné důvody mne v tuto chvíli nenapadají,“ dodal.

Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček se k absenci prezidenta nevyjádřil, novinářům Českého rozhlasu jen řekl, že řeší nesmysly a že Zeman nebude v těchto dnech dávat žádné rozhovory. Proč byl zrušen avizovaný rozhovor na TV Barrandov, nedokázal vysvětlit.

Pro Blesk Ovčáček uvedl, že Zeman je v Lánech a odpočívá. Na Pražský hrad by se údajně měl vrátit ve středu, aby jmenoval nové soudce.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora