Co je to se Soukupem? Ovčáček odmítá odpovědět, zda poběží Týden s prezidentem

repro: youtube/TV Barrandov

Jaromír Soukup. | FOTO: repro: youtube/TV Barrandov

V posledních několika dnech fanoušky nekonečného množství pořadů Jaromíra Soukupa poněkud zneklidnilo jeho chování na sociálních sítích. Na Facebooku pochválil Václava Havla a ostře se pustil do Heleny Válkové kvůli spolupráci s vrahem Josefem Urválkem. A co víc – nikde není potvrzeno, že se na obrazovky vrátí pořad Týden s prezidentem, který se v novém roce zatím nevysílal.

Soukup byl dlouhodobě aktivní hlavně na Facebooku. Právě tam vychválil Václava Havla, kterého na titulní stranu umístil časopis Týden. Za to si od svých fanoušků ovšem nevysloužil zrovna pochvalu, naopak. Když poté ostře odsoudil Válkovou, už to překvapilo méně.

Jestli se v něčem cítím jistý, je to právo. Věnuji se mu celý profesní život. Uráží mě, pokud právnička (navíc s profesorským titulem) argumentuje, že nevěděla, kdo byl Josef Urválek. Že nevěděla, k čemu se využíval ochranný dohled. Je to nedůstojná obhajoba pro ni i pro širokou veřejnost. Přečetl jsem přes noc velké množství článků. Slyšel rozhovory s paní profesorkou. A udělal si naprosto jasno: ombudsmanka, co šla po disidentech, je pro mě NAPROSTO NEPŘIJATELNÁ představa. Veřejný ochránce lidských práv má být respektovaná osobnost s nezpochybnitelnou morální autoritou. Prof. Helena Válková tyto předpoklady nesplňuje. Její mediální obhajobě nevěřím. Ombudsmankou by být neměla!“ napsal Soukup 10. ledna.

Různá prohlášení se po téměř dvou letech mlčení začala objevovat i na twitterovém účtu Jaromíra Soukupa. I tam se pustil do Válkové, zjevně se mu ale nelíbilo ani vystoupení premiéra Andreje Babiše na FTV Prima.

Co ale vzbudilo pozornost, je věta „nabídneme KPR další natáčení Týdne s prezidentem“. Toto prohlášení koresponduje s překvapivým faktem, že se pořad po vánoční přestávce na TV Barrandov nevrátil. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na dotaz deníku FORUM 24 odpověděl: „Nechce se překvapit.“

V programu 16. 1. sice Týden s prezidentem uveden je, jak ale informoval server Mediaguru, 23. 1. je v tomtéž čase avizován nový pořad Je to kampaň! Po vánoční přestávce se zatím nevrátila ani Talkshow Jiřího Ovčáčka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner