Co k dění v Kocourkově napadlo Danuši Nerudovou, Kalouska, Topolánka, Středulu…

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová  (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová | FOTO: ČTK

Všichni normální lidé, pokud nežijí ve světě blouznivých teorií o neexistenci viru, mají pocit, že by se už mělo konečně něco pořádného udělat. Nejhorší na světě už jsme, tak je možné toto místo zase přenechat třeba nějakým diktaturám a státům vedeným sadistickými blázny s ezoterickými sklony.

To, co na nás najednou metodou tahání míčků z osudí (za nepřítomnosti notáře) vytáhli straničtí a státní představitelé, ale budí údiv. Tak si aspoň přečtěme, jak svůj údiv vyjádřily různé osobnosti. Ilonu Csákovou pro tentokrát vynecháme, nemusíme mít hned všechno.

Danuše Nerudová (rektorka Mendelovy univerzity): „Tak si to shrňme. Za příbuznými v jednom okresu jet nesmíte, ale potkat se s nimi můžete v továrně u výrobního pásu bez omezení. Dává vám to smysl? Já jen že ta opatření by měla být řádně zdůvodněna…“ (twitter)

„Promiňte, že jsem tak smělá, ale po přečtení nařízení bych se ještě chtěla zeptat na zdůvodnění povinnosti nosit ochranu dýchacích cest, když je člověk sám na ulici…“

FORUM 24 (archiv)

Josef Středula, odborový předák: „Vláda tím řekla všem zaměstnancům v průmyslu, že jejich životy a zdraví nejsou tak důležité jako těch, kteří pracují ve službách. Vláda dala přednost ekonomickým zájmům, a mohu se jen dohadovat koho, před ochranou svých občanů. Ministr zdravotnictví nám nejdříve říká, že nákaza se šíří ve fabrikách, a přitom je tato vláda nechá otevřené, respektive nehledá možnosti, jak tuto vážnou situaci řešit. To mi přijde stejné, jako kdyby generál poslal vojáky do akce, ale nedal by jim neprůstřelné vesty.“ (ČTK)

(Středula reaguje na výroky dvojministra Karla Havlíčka za ANO, proč zůstanou průmyslové firmy od pondělí bez omezení v provozu, pouze se v nich spustí dobrovolné testování, které se snad za pár dní změní na povinné.)

Miroslav Kalousek: „Mapka je výmluvnou odpovědí všem Babišovým propagandistům tvrdícím, že »problém je všude«. Ano, problém je všude, ale jenom u nás máme vládu zcela neschopnou ho zvládat. Vládu, jejíž premiér dává přednost svým soukromým zájmům před životy a zdravím občanů.

Přes hranice okresu přejíždíme pravidelně především za prací. Tato masivní mobilita zastavena nebude, protože fabriky pojedou dál. Vrhneme však policejní kapacity na kontrolu těch ostatních, výrazně menšinových důvodů cestování. Kromě drahé buzerace to žádný efekt mít nemůže.“ (twitter)

 

Mirek Topolánek: „Poslouchám na půl ucha Hamáčka ve sněmovně a mám pocit, že jsem se ocitl v časové smyčce, která mě vrátila o rok zpět.

Tak jo. Babiš »zabil lidi« cez kovid, protože namísto řízení státu v době vrcholící epidemie dělal pouze svoji osobní propagandu, vyviňoval se z osobní odpovědnosti, sám nešel příkladem a myslel výhradně na své politické a ekonomické zájmy.

To ho ta partička spin doktorů kolem něj drží zcela mimo realitu úmyslně, nebo už je on sám mentálně mimo? Každopádně je v čele státu v tuto chvíli už více než nebezpečný.“ (twitter)

Kromě osobností máme u nás ještě řadu osob. Tak aby se neřeklo, aspoň jednu osobu přidáme na závěr:

Tak to by zatím mohlo stačit. Pondělí se blíží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]