Co kdy řekl vrchní propagátor Ruska Zeman o výbuchu ve Vrběticích? Budete překvapeni

Prezident Ruské federace Vladimir Putin a prezident ČR Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Ruské federace Vladimir Putin a prezident ČR Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Za výbuchy dvou muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014 stojí podle Andreje Babiše a Jana Hamáčka ruská tajná služba. Policie hledá dva konkrétní agenty, Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. V České republice je dlouhodobě jeden vysoce postavený propagátor Ruska, jmenuje se Miloš Zeman. Ten k aktuálnímu zjištění mlčí. 

Co ale řekl v minulosti Miloš Zeman o výbuchu ve Vrběticích, kde bylo od počátku jasné, že nešlo o náhodné exploze? Jde o překvapivá vyjádření dokazující, že Zeman pravděpodobně nevěděl, že v útoku je zapojena ruská tajná služba. Rusové mu v roce 2014 a 2015 evidentně moc nevěřili a nepodělili se s ním o to, že za výbuchem stojí jeho soudruzi.

FORUM 24 (archiv)

Zeman byl v roce 2015 na návštěvě ve Vrběticích. „Je to zločin s dvojnásobnou vraždou a buďme rádi, že obětí nebylo více,“ konstatoval tehdy prezident. Dále apeloval na rychlé vyšetření výbuchu.  „Jen jako laik a čtenář detektivek se chci zeptat, když uplynula tak dlouhá doba od výbuchů, nedochází ke znehodnocení důkazů? Když ohledáte místo činu až po více než roce, hrozí přece nebezpečí, že se k nějakým důkazům nedostanete. Proto chci moc apelovat, aby se práce urychlily, jinak nikdo nebude vědět, kdo to způsobil,“ řekl v roce 2015 Miloš Zeman.

Pro Zemana musí být výsledek vyšetřování noční můrou. Zároveň je pro obyvatele České republiky vysvětlením, proč Zeman neustále útočí na tajné služby vlastní země. Právě ty se na vyšetřování výbuchů nutně musely podílet. Zeman například odmítá dlouhodobě jmenovat šéfa BIS Koudelku generálem. Pracovníky tajných služeb České republiky nazývá slovem čučkaři.

Miloš Zeman (ČTK)

Zajímavé je, že v říjnu 2020 bezpečnostní složky ukončily vyšetřování a celkový zásah ve Vrběticích a v listopadu 2020 Zeman po BIS požadoval seznam ruských agentů na území ČR. Že by zase nějaká podivná náhodička?

Jedno je jisté. Kdyby Zeman v roce 2014 nebo 2015 věděl, že do explozí bylo zapojeno Rusko, přesněji řečeno, že jde o útok Ruska na Českou republiku, do Vrbětic by nikdy nejel. Nezviditelňoval by tuto věc. A kdyby jel, házel by vinu na kohokoliv, kdo by ho právě napadl, nepožadoval by vyšetřování explozí.

Navštivte e-shop FORUM ZDE, kupte si knihu a podpořte nezávislou žurnalistiku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]