Dnes se koná důležitá diskuze o obraně polistopadové demokracie. Přijďte na debatu

(archiv)

FOTO: archiv

Klub na obranu demokracie pořádá debatu s názvem „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. Kromě předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala přijde například poslankyně ODS Miroslava Němcová, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek nebo šéfredaktor deníku FORUM 24 Pavel Šafr. 

Úkol číslo jedna této doby zní: v rámci ústavy a zákonů čelit babišovským a zemanovským Novým pořádkům a cílenému bourání polistopadové demokracie. Klub na obranu demokracie proto přišel před časem s návrhem na vytvoření koordinačního výboru české demokratické opozice.

Napřed však chceme, aby se v té věci rozvinula veřejná diskuse, na níž by se podíleli politici, zástupci společensky aktivní veřejnosti a novináři.

Proto jsme se rozhodli uspořádat debatu  na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. V panelu diskuse vystoupí prof. Libor Grubhoffer z ČAV a JČU, bývalého synodní senior ČCE Joel Ruml, poslanci PČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, šéfredaktor serveru Forum 24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal. Položili jsme jim dvě otázky: za prvé, co považují, každý ze svého hlediska, za základní problém, na nějž je třeba se soustředit. A za druhé, jaké jsou možnosti spolupráce napříč politickým a názorovým spektrem.

Diskuse se bude konat ve středu 3. října od 18.00 hod. v budově Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze 2 (vchod branou z Vodičkovy ulice).

K tomuto diskusnímu večeru nás inspirovala naše výzva  „Demokratická opozice proti Novým pořádkům“ z 21. srpna t.r. Navrhli jsme v ní vytvořit koordinační výbor české demokratické opozice, v němž budou zastoupeni politici, novináři i představitelé politicky aktivní veřejnosti. K tomuto návrhu se zatím připojilo 1883 signatářů, ze známých lidí mj. poslankyně PS PČR Markéta Pekarová Adamová, senátor Tomáš Goláň, hudebník a politik Michael Kocáb, dokumentaristka Olga Sommerová, manažer a politik Mirek Topolánek, herečka Bára Štěpánová,  býv. synodní senior ČCE Joel Ruml a další. Prosíme Vás, učiňte tak i Vy. Text výzvy s elektronickým podpisovým formulářem najdete zde.

Účast na diskuzním večeru lze potvrdit na této adrese:

POTVRDIT ZDE

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]