Co pan Bestinkóvid nečekal. Že doplatí na vlastní manažerskou neschopnost

ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO). | FOTO: ČTK

Že všechno sám zařídí. Všechno sám bude řídit a rozhodovať. Všichni dostanou jeho telefonní číslo a budou mu volat, aby rozhodoval. Celou zemi bude řídit jako rodinnou firmu. Protože je nejlepší manažer. Logicky. Musí být nejlepší manažer, když řídil tak rozsáhlý holding s takovým obratem. S tím Babiš šel do politiky. Dokonce s tím i pár let v politice fungoval. Jenže ono je to všechno jinak. Vše byla jen kámpáň. A na svoji manažerskou neschopnost Babiš doplatí.

Zřejmě nejlepším Babišovým rozhodnutím bylo najmout si profesionální tým politických markeťáků, kteří jsou ochotní pro peníze udělat cokoliv. Třeba udělat z estébáka a bolševika obdivovatele Václava Havla. Z cynického, arogantního a uječeného nerváka vnímavého starostlivého strejdu. Z jedné z temných postav devadesátých let, která vzala peníze neznámo kde, pracovitého pana továrníka. Nebo z burana, kterému by mnozí nesvěřili ani pokladnu na veřejných záchodcích, geniálního manažera.

Babišovi se díky jeho marketingu a především vlivu na média a státní aparát daří více či méně vykroutit téměř ze všech svých leváren a „údajných“ podvodů. Narazil až v Evropské unii, která je nespokojena, že si bere její peníze. To vše se mu dařilo díky tomu, že posledních přibližně šest let stále dokola ječí seznam slov, která staví do kratších či delších nesouvislých vět. Zřejmě i Babiše samotného muselo překvapit, jak snadno získal Českou republiku.

Jenže teď je možná konec. Vše se mu tak nějak hroutí. Volby do senátu prohrál už podruhé. Volby do krajů pro něj znamenaly ztrátu dalších hejtmanů. Preference klesají. Před celou Evropou a Českou republikou je teď za toho, který svojí neschopností dovedl zemi do stavu, kdy jsme nejhorší v Evropě v počtu potvrzených nakažených koronavirem. Babiš přitom nemá žádný plán, jedná chaoticky, zbaběle a neví. Zemi monstrózně zadlužuje a peníze mizí neznámo kde. Podnikatelé se hroutí, nemají žádnou pomoc od státu. Kulturní sféra je v troskách, Babiše nezajímá. Kupí jedno omezení za druhým, ale není schopný představit plán pomoci.

Takhle problémy neřeší geniální manažer a vůdce, kterému mohou lidé věřit a postavit se za něj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner