Co tíží Pavla Bělobrádka? EET a krajské volby

Pavel Bělobrádek  (ČTK)

Pavel Bělobrádek | FOTO: ČTK

„Klidná síla“ naší vlády se rozhovořila pro novinky.cz a celkem otevřeně odkryla své volební ambice. Což ale neznamená, že by se nějak měnila lidovecká mantra „ani ryba ani rak“.

Z jedné strany „všeci kradnú“, z té druhé buddhovsky netečný premiér. Mezi tím manévruje vicepremiér Bělobrádek, vybírající koaliční zákruty v čele s EET. „Chápu, že pravice nás ze svých liberálních pozic za EET kritizuje,“ přiznává Bělobrádek, „ale já si stojím za tím, že když je evidentní, že se placení daní obchází, tak je povinnost státu zasáhnout.“ Škoda jen, že se legitimní hledání této cesty zasekává u babišovské EET.

EET bude jedním z témat těchto voleb – spoluurčí výsledek strany, jež se slovy předsedy chystá na jednoznačný návrat do zastupitelstev ve Středočeském a Plzeňském kraji; šance větří i na Karlovarsku a Liberecku. K tomu si lidovci, kteří jsou čtyři roky bez hejtmana, musí brousit zuby na své mekky – Jihomoravský a Zlínský kraj.

Předseda je typicky lidovecky opatrný: „Vypadá to, že v některých krajích budou soutěžit o vítězství až čtyři subjekty, výsledky budou velmi těsné. Navíc být první na pásce neznamená mít hejtmana.“

Neúspěch si Pavel Bělobrádek, který je dvojkou na kandidátce v Královéhradeckém kraji, nepřipouští, ústup z elitní politiky rezolutně odmítá. Zatím. Uvidíme, s čím jej brzy seznámí voliči a následně spolustraníci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner