Co Tomio zase nepochopil: arabština ve francouzských školách

Facebook T. Okamury

Tomio Okamura. | FOTO: Facebook T. Okamury

Jakmile má Tomio Okamura příležitost se vyděsit, hned tak učiní. Teď se zrovna na Facebooku vyděsil kvůli arabštině a hned to napsal, aby se v noci hrůzou probouzeli všichni ostatní. Proč má mít noční okamůry sám.

Jeho poselství zveřejněné ještě před volbami, zní: „Tak to je síla. Islamizace západní Evropy nadále pokračuje a francouzské školy už se otevřeně začínají přizpůsobovat imigrantské kultuře místo toho, aby se imigranti přizpůsobovali kultuře francouzské. Několik veřejných základních a středních škol na předměstí Paříže začalo nedávno nabízet kurzy arabštiny! Pokud nechcete, abychom dopadli stejně jako islamizovaná Francie, kde jsou imigrantská ghetta, kam se bojí vkročit i policisté a ženy jsou běžně znásilňovány imigranty, volte prosím dnes do 14 h ve volbách do Evropského parlamentu hnutí SPD!“

Tomio už je taková snadno vystrašitelná povaha. Poslední stádium zřejmě bude, že bude mít hrůzu sám ze sebe. A v posilovně tráví asi tolik času, že všechno je pro něj „síla“. Asi se s tím teď nedá mnoho dělat. Ale tak aspoň řekněme něco pro ty ostatní, jak to s tou arabštinou je. 

Arabové mají pouto s Francií už od koloniálních dob a lidé původem ze severní Afriky tam tvoří asi 10 procent obyvatelstva. Arabština se vyučuje dobrovolně na tamních školách už od roku 1977. Důvodem, proč vláda minulý rok začala s výukou arabštiny na školách, je fakt, že děti přistěhovalců sice arabsky mluví, ale neznají spisovnou arabštinu a to jim komplikuje vztah k jejich kultuře. Že žádná arabská kultura neexistuje, si myslí jen různí okamurovci a další odrůdy „vlastenců“.

Děti se arabštinu učily, ale často v mešitách a podobných zařízeních. Francouzský stát ale chce, aby i výuka arabštiny probíhala podle nenáboženského kurikula, jak je to ve Francii zavedeno. Nejde tedy o vytváření podhoubí teroristů, ale spíš o to, aby se něčemu takovému bránilo.

Národovcům tedy doporučujeme se vzdělat. I v rodném českém jazyce, protože jejich výstupy dělají dojem, že tomu taky ve škole mnoho nedali.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner