Connery podlehl kombinaci zdravotních problémů, ukázala lékařská zpráva

Sean Connery (Mieremet, Rob / Anefo)

Sean Connery | FOTO: Mieremet, Rob / Anefo

Odchod populárního herce Seana Conneryho rozesmutnil filmové fanoušky po celém světě. Po měsíci od skonu nejoblíbenějšího představitele Jamese Bonda přinesl server Page Six podrobnosti z úmrtního listu.

Devadesátiletý herec se poslední roky svého života potýkal především s demencí, což potvrdila i jeho manželka Micheline Roquebruneová. Ta mu byla oporou dlouhých 45 let a starala se o něj až do jeho posledních hodin.

Podle zprávy o úmrtí hrdého Skota se však na zhoršení jeho zdravotního stavu podílelo hned několik faktorů. Kromě stáří se jednalo o zápal plic, respirační selhání a fibrilaci srdečních síní. 

Eric Drooker

Právě nepravidelná srdeční frekvence je velmi nebezpečná a zvyšuje riziko vzniku krevních sraženin, mozkových příhod či srdečního selhání.

Connery se poslední léta na veřejnosti neobjevoval a raději se stranil veškerého mediálního zájmu. Posledním filmem, v němž se oblíbený herec objevil, byla komiksová adaptace s názvem Liga výjimečných z roku 2003. Tou legenda stříbrného plátna uzavřela svou filmografii, která započala již v roce 1954.

Tehdy se Connery objevil ve snímku Lilacs in the Spring. Protože se jednalo o velmi malou roli, nedostalo se ale jméno skotského herce do titulků. Když se ovšem v roce 1962 představil jako slavný agent 007 v bondovce Dr. No, nabrala jeho kariéra na obrátkách. Za snímek Neúplatní (1988) se dokonce Connery dočkal Oscara pro nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu fre[email protected]