Covid manžela donutil se zabít. Úplně mu změnil osobnost, je přesvědčena vdova 

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Dopady koronaviru na člověka, který jej prodělal, jsou dnes velmi diskutovaným tématem. Stále častěji se hovoří i o problémech, které může nákaza covidem-19 způsobit v mozku nakaženého. Právě o související změně osobnosti hovoří žena, jejíž manžel si nečekaně vzal život. Informuje o tom deník Daily Mirror.

Jennifer Priceová se pozvolna dává dohromady poté, co se její muž Ben před nedávnem zabil. Podle vdovy za jeho sebevraždu může nákaza covidem, která mu byla diagnostikována 16 dní před tragickou událostí. „Změnilo to jeho osobnost a narušilo mu to mozek,“ říká.

Ben byl na čtyři dny hospitalizován kvůli dýchacím problémům. Poté byl propuštěn do domácího ošetřování. Podle Jennifer se ovšem k rodině vrátil úplně jiný člověk. „Procházel domem a opakoval nějaké věty. Ani to nebylo obvyklým tónem hlasu,“ popisuje vdova.

„Byl velmi vyděšený. Jen pořád říkal: Je mi to líto, mám takový strach,“ vzpomíná Jennifer. „Zíral z okna a dělal si starosti s věcmi, které se ani nestaly,“ dodává s tím, že si uvědomovala nebezpečí, které covid představuje pro lidský mozek. Nikdy prý však netušila, jak silné deprese může způsobit.

Epidemioložka Dr. Emily Landonová potvrzuje, že dopad na mozek může být po prodělání koronaviru značný. „Právě se objevuje literatura o druzích neurologických a kognitivních problémů a dokonce i o emocionálních a psychiatrických problémech, které covid-19 provázejí,“ řekla pro renomovaný medicínský týdeník The Lancet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články