Covidové bludy doktorky Tomkové. Odborníci je vyvracejí jeden po druhém

Ilustrační foto  (Pixabay/Kollsd/Engin_Akyurt/F24)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/Kollsd/Engin_Akyurt/F24

Odborníci uvádí na pravou míru nepravdivý článek MUDr. Alice Tomkové „Proč se nenechám očkovat proti covid-19“. Objevuje se v něm celá řada nepravd a polopravd, a že něco takového hlásá člověk s lékařským titulem, je politováníhodné a nebezpečné.

Iniciativa Sníh, se kterou spolupracuje řada uznávaných odborníků, se mimo jiné zaměřuje i na odhalování dezinformací, které ve společnosti stále kolují. Tentokrát jde o článek MUDr. Alice Tomkové „Proč se nenechám očkovat proti covid-19“. Zveřejněn byl 26. ledna na webu czechfreepress.cz, který se je přímo semeništěm nejhloupější a nejprolhanější propagandy. Opakují se tam bludy o amerických volbách, přispívá tam odsouzený antisemita A. B. Bartoš, podlézá se tam pilně kremelskému režimu. Svým způsobem tam tedy dezinformace o covidu a očkování vlastně patří.

FORUM 24 (archiv)

Z článku s bludy doktorky Tomkové vybíráme část. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Nyní citujeme. Tučně jsou vyznačena tvrzení doktorky Tomkové ve zmíněném článku na dezinformačním webu CFP.

„Očkování neznamená, že neonemocním, neznamená, že nebudu přenašeč!“

To není pravda: Provedené klinické studie prokazují, že velká většina očkovaných neonemocní, nebo alespoň nebude mít vážný průběh. O tom, jestli očkovaný člověk bude, nebo nebude přenašeč, není dosud jasno – ale v případě, že bude očkovaná velká většina populace, by to ani nebylo důležité.

„…promořenost stoupá každým dnem. Odhaduje se, že do konce února to bude 70 % populace.“

To není pravda: Nemoc prodělalo prokazatelně méně než 10 % populace; dalších max. 10 % ji mohlo prodělat, aniž si toho všimli. Do konce února tak může být „promořeno“ nanejvýše 2530 %.

„Princip vakcíny Pfizer a ostatních vakcín na podkladě m-RNA je zcela nový, nevyzkoušený, bez dlouhodobých testů. Jedná se o zásah do genetiky svalových buněk. Nelze očkovat bez dlouhodobých klinických studií! Toto se nikdy v minulosti nedělo. Velmi pravděpodobné jsou i autoimunitní reakce na tuto vakcínu, tzn. že náš organismus bude reagovat na své vlastní buňky. Nezná se její efekt na vznik nádorových onemocnění, na reprodukci, na genetiku…“

repro: czech free press

Pestrá směs lží pro nepříliš bystré jedince.

To není pravda: Tento typ vakcín se vyvíjí už 25 let; až donedávna byla jediným problémem nízká účinnost těchto vakcín. Tento problém se podařilo vyřešit v posledních několika letech. Žádné z mnoha dosavadních preklinických a klinických studií neukazují na jakákoli z výše jmenovaných nebezpečí. Tyto vakcíny v žádném případě nepředstavují nějaký „zásah do genetiky svalových buněk“!

„Virus SARS-CoV-2 není ebola, jeho úmrtnost ani smrtnost není veliká, je to především mediální virus, který má zakrýt ekonomickou krizi.“

To nejen není pravda, ale je to přímo ukázková „fake news“: Smrtnost onemocnění covid-19 je kolem 2 % (celosvětově je registrováno téměř 100 milionů případů a z toho přes 2 miliony úmrtí; tento poměr je velmi podobný všude ve světě). Domněnky o tom, že se jedná o politicko-mediální spiknutí, jsou projevem jakéhosi absurdně paranoidního vnímání světa.

„Existuje lék Isoprinosine, který je v léčbě velmi úspěšný, ale záměrně se jeho efekt nezveřejňuje.“

To není pravda: Neexistují žádné řádně provedené klinické studie, které by potvrzovaly příznivé účinky tohoto prostředku; bylo by třeba takové studie provést. Je ovšem smutná pravda, že se používají i jiné (mnohem nákladnější) léky (např. remdesivir), jejichž účinek také není jednoznačně prokázán.

„Otevřme Česko, chraňme rizikové, žijme, nepřežívejme!“

Naivní výzva nerespektující realitu:  Do rizikové skupiny patří přes 3 miliony občanů ČR. Většina z nich se již dnes více či méně chrání – především na základě existujících protiepidemických opatření, ale i tak, že tito lidé ve vlastním zájmu aktivně minimalizují sociální kontakty. I v této situaci je u nás v závislosti na aktuální míře omezujících opatření průběžně hospitalizováno 5–10 tisíc pacientů s covid-19 a denně umírá na toto onemocnění 100–200 lidí. Pokud by se Česko „otevřelo“, tedy byla zrušena stávající protiepidemická opatření, tato čísla by se několikanásobně zvýšila. Nedovedeme si představit, jak by se v této situaci prováděla ona „ochrana rizikových“ (pomineme-li absurdní úvahy o vybudování nějakých internačních táborů pro ty rizikové 3 miliony osob…). Ono navrhované „otevření Česka“ by nutně velmi rychle vedlo ke kolapsu zdravotnictví; jediným možným, avšak sotva přijatelným řešením by bylo nepřijímat ty tisíce covidových pacientů do nemocnic, poskytnout jim jen paliativní péči v domácím ošetření a nechat je tam i umírat… Jejich mladší a zdravější bližní by si zatím užívali svobodného života, veselili by se v hospodách a na oslavách narozenin, chodili na fotbal, do divadel a barů…

„Počet sebevražd se ztrojnásobil (9. 11. 2020 Medical Tribune)“

To není pravda: V tom citovaném článku se píše, že „covid-19 přinesl třikrát více depresí a myšlenek na sebevraždu. Počet sebevražd v roce 2020 není doposud znám – stejně jako v minulých letech bude tento statistický údaj zveřejněn teprve za několik měsíců. Zcela jistě to nebude násobek počtu z předešlého roku.

„Chci žít, ne přežívat. Probuďte se, prosím, chraňte rizikové skupiny, ale žijte a nechte žít.“

Naivní výzva nerespektující realitu: Viz argumenty o iluzorní „ochraně rizikových skupin“ výše. Je smutné, že si paní doktorka neuvědomuje, že cenou za to její „žít, ne přežívat“ by bylo utrpení a smrt statisíců starých a zranitelných lidí. Je ovšem možné, že si to paní doktorka dobře uvědomuje, ale považuje to za přijatelnou daň za to, že by mohla chodit do restaurací, divadel, bazénů a na večírky…

Na tvrzení reagovali: Prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc., RNDr. Ruth Tachezy, Ph.D. a kontrolu provedl kolektiv odborníků Iniciativy Sníh.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]