Csáková objevila další spiknutí a opět perlí: Práškují nás covidem

Ilona Csáková (ČTK / Michaela Říhová)

Ilona Csáková | FOTO: ČTK / Michaela Říhová

Tak už nejen Bill Gates, ale i společnost DHL a další řídí současnou pandemickou situaci a snaží se ovládnout svět. Alespoň nějak takto přemýšlí například Ilona Csáková. Navíc se známá zpěvačka nestydí o své poznatky podělit na sociálních sítích. Díky tomu tak nyní víme, že se nad Brnem práškovalo covidem. 

Konspirační teorii, která by se skvěle hodila na apríla, přinesl dezinformační web Aeronet. Redakci tohoto zvláštního média překvapilo, proč ve čtvrtek nad Brnem kroužilo dopravní letadlo společnosti DHL, aniž by poté přistálo. Web zároveň přišel s jednoduchým vysvětlením pro jednoduché čtenáře. Rozsévalo virus či chcete-li „práškovalo covidem“.

Aeronet jako argument používá zkazky, které se prý šíří mezi amatérskými fanoušky letectví. Podle nich se od loňského jara objevují podivné přelety nad Evropou, při nichž letadla „kobercují nad krajinou sem a tam“. Celou svou teorii však dezinformační server podložil i několika odstavci s „vědeckým“ vysvětlením a konspirátorům, kteří budou chtít dělat na své kamarády ramena, nabídl pojem „vortexové proudění“. Jeho pomocí máme být údajně práškováni koronavirem.

Bláznivé teorie se samozřejmě chytilo hned několik lidí, kteří rádi podléhají jakémukoliv šokujícímu covidovému blábolu, jenž se na internetu objeví. Jednou z „postižených“ se stala i Ilona Csáková. Ta se na svém oficiálním facebookovém profilu podělila nejen o článek, ale také o svůj názor.

„Taky si myslíte, že nás práškují??? Tak to možná zjistíme za pár dnů podle nárůstu pozitivních… Jinak Aeronet není první, kdo to publikoval, poznámka pro trolly…,“ píše zpěvačka na sociální síti. Možná by stačilo, kdyby se místo šíření bludů podívala na vyjádření Ředitelství letového provozu ČR (ŘLP). Podle něj se totiž jednalo o standardní věc.

„Seriózní informace letového provozu pro některé »odborníky«. Včerejší přistání DHL v Brně na základě rozhodnutí velitele letounu pro nepříznivé podmínky (hustá mlha) zrušeno, standardní postup. Safety first!“ reagoval na konspiraci oficiální účet ŘLP.

Proti článku Aeronetu se ohradila i přepravní společnost. „Společnost DHL Express Česká republika se důrazně vymezuje proti zavádějícím a konspiračním informacím, které byly zveřejněny na webových stránkách Aeronet.cz dne 4. března 2021 a dále sdíleny na sociálních sítích,“ uvedla firma na svém facebookovém profilu.

Po domněnce, že za celou pandemií stojí Bill Gates, který na ní vydělává, přichází Csáková s další „perlou“. Na každého má evidentně izolace jiný vliv.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články