Csáková odhalila další spiknutí okolo očkování a oznámila, že chce být poslankyní

Ilona Csáková (ČTK / Michaela Říhová)

Ilona Csáková | FOTO: ČTK / Michaela Říhová

Bylo pouze otázkou času, kdy se objeví informace, že Ilona Csáková veřejně přiznala, že patří do stáje politického demagoga, provokatéra a lháře Lubomíra Volného. Stalo se tomu v pátek, kdy zpěvačka oznámila, že bude za Volný blok politika zvaného „Flákanec“ kandidovat do poslanecké sněmovny. Den po prezentaci hymny SPD v podání Petra Koláře tak fanoušci české popmusic dostali další ránu.

Vždy, když si člověk myslí, že už ten největší předvolební bizár proběhl, přijde ještě minimálně jedna třešnička na pomyslný dort. Letos je jí kandidatura Ilony Csákové, která by se ráda dostala do poslanecké sněmovny v „dresu“ Volného bloku. Hnutí, které vede poslanec vyhozený z SPD Lubomír Volný. Po Janě Bobošíkové se tak zpěvačka stává další mediální tváří, která podpoří snažení muže, kterému už nikdo neřekne jinak než „Flákanec“.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Svou přezdívku si Volný vysloužil při strkanici ve sněmovně, kde nehodlal ukončit jeden ze svých projevů bez roušky, kterou zásadně do jednacího sálu nenosí. Možná i tato jeho „statečnost“ ve spojení se stejně podivným pohledem na svět nalákala Csákovou, aby se přidala k hnutí, které bude před volbami fungovat jako zpestření mnohdy nezáživné kampaně.

Zpěvačka se v poslední době profilovala jako velká příznivkyně konspiračních teorií, což se znásobilo v momentě, kdy zemi postihla koronavirová pandemie. Za ní Csáková hledala všechny možné snahy mocných ovlivnit lidstvo. Nakonec bývalá muzikálová Kleopatra „zjistila“, že za vším stojí zakladatel Microsoftu Bill Gates, který covid zneužívá k tomu, aby mohl ovládat lidi na celém světě. Svůj znepokojivý objev se Csáková nebála oznámit veřejnosti a od té doby se na ni část občanů dívá s obavami, co ještě vymyslí.

To ovšem zpěvačce nevadí a dál přináší „důkazy“ o konspiraci, kterou na nás přichystali světovládci, určující všechno podstatné, co se stalo a stane. Není tedy divu, že se Csáková přidala k těm, kteří standardní letový manévr stroje společnosti DHL nad Brnem označili za „práškování covidem“. Tím se už definitivně přesunula do tábora Lubomíra Volného, který stejnou hloupost šířil na sociálních sítích také.

Následoval ještě příspěvek o podivných kruzích na meteorologických mapách, které Csáková identifikovala jako něco spikleneckého. Těsně před oznámením svého politického debutu se ještě zpěvačka stačila na sociálních sítích podivit, jak je možné, že se covidem může nakazit i člověk, který má za sebou ukončenou vakcinaci. „Co tím chcete říct? Že je třeba třetí, čtvrtá, pátá dávka očkování?“ ptala se Csáková na facebooku. Odpověď však asi nečekala, protože má vlastní vysvětlení, a argument, že na chřipku se také očkuje každý rok, ji neuspokojil. „Ale ne experimentální genovou terapií, která má být ukončena v roce 2023. Chápete, že je to experiment na lidech?!“ oznámila dříve populární umělkyně na sociální síti.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Rok s covidem udělal s lidmi hodně. Třeba Ilonu Csákovou přesvědčil, že je třeba místo zpívání šířit osvětu, a to dokonce z lavic v poslanecké sněmovně. To potvrdila Jana Volfová, předsedkyně Volného bloku a bývalá spolupracovnice Martina Konvičky. „Ilona Csáková za nás bude kandidovat. Mám z toho velikou radost,“ sdělila novinářům.

Aby ne, mít v jedné partaji Lubomíra Volného, Janu Bobošíkovou a Ilonu Csákovou, to je velké terno. S trochou nadsázky by se dalo říct, že s takovou partou by se dalo úspěšně jezdit po republice a prezentovat estrádní čísla. Účel ale zřejmě bude mnohem prozaičtější. Dosáhnout na 1,5 procenta podpory a říct si tak o státní příspěvek na úhradu volebních nákladů. Například Svobodným, kteří v roce 2017 dosáhli na 1,56 procenta, to vyneslo téměř osm milionů korun. A za to už zřejmě šířit lži a nesmysly stojí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]