Csáková znovu káže „zakázanou pravdu“. Teď našla vrahy spojené s očkováním

Ilona Csáková (ČTK / Michaela Říhová)

Ilona Csáková | FOTO: ČTK / Michaela Říhová

Ilona Csáková ještě zdaleka neřekla poslední slovo ke covidové pandemii. Nejprve „objevila“, že za celosvětovou zdravotní krizí stojí Bill Gates, později upozornila na letadla, která koronavirem práškují lidi. Nyní ještě přitvrdila a nebojí se nazývat některé zákonodárce vrahy.

Dříve populární zpěvačka se již před časem zařadila mezi ty, kterým dezinformace okolo covid-19 zatemnily úsudek a úplně je zbavily racionálního myšlení. S ním by totiž Csáková nemohla tvrdit, že za pandemií, která si vyžádala přes 3,5 milionu lidských životů, stojí zakladatel Microsoftu. 

()

Poté co se jí téměř všichni, včetně jejích kolegů z branže, vysmáli, dala si zpěvačka chvíli oddech. Když se ovšem objevily informace, které s velkou radostí šířil třeba poslanec Lubomír Volný, o tom, že nad Brnem letadlo společnosti DHL kroužilo a vypouštělo do vzduchu koronavirus, Csáková se přidala. 

Že se jedná o konspirační teorii, ne nepodobnou té o chemtrails, nebrala bývalá muzikálová „Kleopatra“ v potaz. Svým fanouškům naservírovala facebookový status, v němž potvrdila, že o podobné aplikaci nebezpečného viru už také slyšela. 

Nyní se podle serveru expres.cz pustila do dalšího vypouštění rozumů. Zpěvačka, která už před časem opatřila svou profilovou fotografii na sociálních sítích nápisem „Nenaočkuji se!“, se rozhodla zhodnotit, jak to vlastně je. „Vakcíny na současnou pandemii svět nespasí. Spoustě lidem už došlo, o co tady kráčí. Je to byznys století!“ má jasno Csáková. 

„Obchody se dělají přece tak, že nabídnete produkt. Buď ho chcete koupit, nebo ne. Když o něj není zájem, zařídíme nařízení,“ vysvětluje svou teorii zpěvačka s tím, že takhle to jde od nejvyšších míst níž a níž. „Za peníze a moc bez svědomí jsou někteří jedinci schopní zničit lidské životy,“ dodává. 

FORUM 24 (archiv)

Ke všem prapodivným prohlášením a zcela nesmyslným úvahám ovšem Csáková tentokrát přidává i vážné obvinění. „K té novelizaci zákona o ochraně veřejného zdraví. Každý, kdo v hlasování zvedne ruku pro tuto novelu, se dotkne každodenního života nás občanů, a tím pádem se stává vrahem!“ myslí si zpěvačka.

Dokud vykládala nesmysly a hlouposti, mohlo to být bráno na lehkou váhu a ťukání si na čelo bylo pochopitelnou reakcí. Když se však Csáková pouští do takto vážných obvinění, zřejmě by jí měl někdo vysvětlit, že existuje věc, která se jmenuje trestní oznámení.

Jestli nezačne brzdit, tak by totiž nějaké na její adresu mohlo doputovat. Ať se zeptá svého konspiračního „bratra ve zbrani“ Volného. Ten má například se šířením poplašné zprávy docela čerstvou zkušenost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]