ČSSD, lidovci a TOP 09 nebudou zadávat předvolební inzerci do Babišových médií

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Server Neovlivní.cz informuje o tom, že sociální demokraté, KDU-ČSL a TOP 09 nebudou zadávat žádnou předvolební inzerci do médií, která patří do koncernu Agrofert Andreje Babiše. Podle zmiňovaného webu tak přijdou společnosti Mafra a Londa (provozující rádio Impuls) o statisíce.

Již ve středu se kolem Mafry rozběhla debata poté, co lídři pěti demokratických stran odmítly svou účast v předvolební debatě na webu iDNES.cz, kterou měl moderovat šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Nyní tedy bojkot pokračuje i v otázce inzerce. “V médiích z mediální skupiny Agrofert neinzerujeme. A nebudeme. Toto rozhodnutí jsme předali i do krajů, takže to platí pro všechny,” řekl pro Neovlivní.cz europoslanec a volební manažer ČSSD Miroslav Poche.

Inzerce tří stran včetně dvou koaličních se tak neobjeví v MF DNES, Lidových novinách, v časopise Téma, či na webech lidovky.cz, idnes.cz, expres.cz nebo na rádiu Impuls. Mluvčí TOP 09 Martina Macková předpokládá, že rozhodnutí strany budou respektovat i regionální organizace.

Informaci potvrdil Svobodnému fóru předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. „Deset milionů na republikovou kampaň se dá využít i v jiných médiích, navíc je to částka i na použití mimo tisk a weby, takže nemáme problém s objemem, který není velký a uplatním ho efektivně a často levněji jinde. Kraje v krajských volbách mají volnou ruku,“ uvedl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner