Teatralní výstupy Jana Hamáčka, který se před veřejností snažil dělat hrdinu a ukazovat, že sociální demokracie má v současné vládě nějaké slovo, opět skončily trapně. Jakkoliv se šéf ČSSD kasal, že existuje možnost, kdy by jeho strana Babišův kabinet opustila, šlo pouze o mediální výstup. Realita je totiž taková, že Hamáček bude do roztrhání těla bojovat za Andreje Babiše.

Nic jiného ani předsedovi skomírající partaje nezbývá. Bez vládního angažmá je v současnosti ČSSD stranou, která nemá co nabídnout. Svou servilnosti k Babišovi se totiž stala pouhým přívěškem, který si mohou připnout ty strany, které potřebují „partnera“, který si nebude nic moc nárokovat a k tomu slíbí poddajnost a věrnou službu.

Hlasování o nedůvěře vládě se tak sociální demokraté očekávaně nezúčastní a tím pomohou, aby trestně stíhaný premiér mohl pokračovat ve svých mocenských rejdech. Je sice pochopitelné, že strana, která je ve vládní koalici nezvedne ruku pro to, aby sama skončila a do budoucna byla nahrazena třeba SPD, ale nyní se láme chleba.

Právě teď je potřeba Babišovi ukázat, že si nemůže dělat, co chce, a dělat tak ostudu nejen sám sobě, ale především naší zemi. O tu by přece mělo jít sociálním demokratům v prvé řadě. Aspoň to tedy její zástupci rádi tvrdí. Jak se ovšem zdá, nebude to tak „žhavé“.

Hledat totiž charakter u strany, která za pár ministerských křesel klidně zradí své voliče, je zbytečná práce. ČSSD už jde definitivně brát jako B-tým hnutí ANO, který ostudně přihlíží tomu, co se u nás děje a občas zahlasuje tak, jak si vůdce Andrej přeje.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora