ČSSD představila projekt Česko 20+. Chce debatovat o dlouhodobé vizi ČR

Tisková konference ČSSD k představení projektu Česko 20+ (Adam Slavkovský)

Tisková konference ČSSD k představení projektu Česko 20+ | FOTO: Adam Slavkovský

ČSSD chce společně s veřejností a odborníky debatovat o podobě Česka v příštích dvaceti letech, výsledek debat chce pak zohlednit ve svém volebním programu, dnes to na tiskové konferenci uvedl premiér a předseda strany Bohuslav Sobotka společně s místopředsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Sobotka poté vyzval další politické strany, aby se zapojily do debaty o vzdálenější budoucnosti, ne pouze o budoucnosti jednoho volebního období.

Projekt, který dnes sociální demokracie představila, se jmenuje Česko 20+ a jeho hlavními tématy jsou šťastnější rodina, moderní školství, vstřícnější zdravotnictví, spravedlivý sociální systém a dostatek pracovních příležitostí. „Lidé jsou dnes velmi často se situací spokojení, ale když s nimi mluvíte, tak se bojí, že o jistoty a pozitiva spojená s dneškem mohou snadno přijít,“ řekl Sobotka.

Sociální demokracie chce vést dialog s lidmi v České republice a hledat u nich odpovědi na otázky, kam má naše země směřovat, aby i v budoucnu prosperovala, byla konkurenceschopná a bezpečná. Podle Hamáčka by měla ČSSD objet osm až deset největších měst, kde by měli diskutovat s občany. „Zajímá nás, co si myslí občané, jaká mají očekávání, v jaké společnosti chtějí žít,“ dodal Hamáček.

Sobotka v úvodu svého projevu vyzval ostatní politické strany, aby se zapojily do debaty o tom, jak bude vypadat Česká republika za dvacet let. Přitom však pravděpodobně zapomněl, že řada politických stran už dříve k debatě o vzdálenější budoucnosti přistoupila. Například TOP 09 již v lednu zveřejnila svou představu o budoucnosti ČR, která se jmenuje Vize 2030. K diskusi o budoucnosti se v tomto týdnu připojila i KDU-ČSL, která vyhlásila soutěž s názvem Vize ČR 2050.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]