Bývalý ministr kultury Antonín Staněk evidentně nese svůj vynucený konec ve vládě velmi těžce. Když se s jeho pomocí nepovedlo Zemanovi vyštvat ČSSD z vlády, pokračuje Staněk alespoň v rozkladu strany zevnitř. Na Twitteru se totiž pustil do kritiky svého nástupce Lubomíra Zaorálka.

Poté, co trapná fraška kolem výměny ministra kultury po třech měsících skončila, čekal se klid na politické scéně. Díky tomu, že ČSSD již po několikáté ustoupila dvojici Zeman-Babiš, nebyl důvod, aby vznikl další koaliční spor.

Místo něj však přišel problém vnitrostranický. Překvapivě však nejde o kritiku slabého předsedy Hamáčka od jeho spolustraníků. Do sporu se zřejmě brzy dostane bývalý a současný ministr kultury. Antonín Staněk totiž zřejmě stále neunesl to, že kvůli své nekompetentnosti musel z úřadu odejít.

Místo, aby uznal, že vedení ministerstva vůbec nerozuměl, začal utočit na Lubomíra Zaorálka. Ten podle Staňka zvýhodňuje některé osoby, dokonce se prý může chystat návrat Jiřího Fajta do vedení Národní galerie.

Znovu se tak ukazuje, že největším problémem ČSSD jsou její vlastní členové. Nejvíce pak ti, kteří patří do takzvaného „zemanovského křídla“. Ti totiž dělají vše pro to, aby se v příštích parlamentních volbách strana nedostala do poslanecké sněmovny.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora