ČSSD se dál rozpadá: Zahořklý Staněk zaútočil na Zaorálka

Bývalý ministr kultury Antonín Staněk  (ČTK)

Bývalý ministr kultury Antonín Staněk | FOTO: ČTK

Bývalý ministr kultury Antonín Staněk evidentně nese svůj vynucený konec ve vládě velmi těžce. Když se s jeho pomocí nepovedlo Zemanovi vyštvat ČSSD z vlády, pokračuje Staněk alespoň v rozkladu strany zevnitř. Na Twitteru se totiž pustil do kritiky svého nástupce Lubomíra Zaorálka.

Poté, co trapná fraška kolem výměny ministra kultury po třech měsících skončila, čekal se klid na politické scéně. Díky tomu, že ČSSD již po několikáté ustoupila dvojici Zeman-Babiš, nebyl důvod, aby vznikl další koaliční spor.

Místo něj však přišel problém vnitrostranický. Překvapivě však nejde o kritiku slabého předsedy Hamáčka od jeho spolustraníků. Do sporu se zřejmě brzy dostane bývalý a současný ministr kultury. Antonín Staněk totiž zřejmě stále neunesl to, že kvůli své nekompetentnosti musel z úřadu odejít.

Místo, aby uznal, že vedení ministerstva vůbec nerozuměl, začal utočit na Lubomíra Zaorálka. Ten podle Staňka zvýhodňuje některé osoby, dokonce se prý může chystat návrat Jiřího Fajta do vedení Národní galerie.

Znovu se tak ukazuje, že největším problémem ČSSD jsou její vlastní členové. Nejvíce pak ti, kteří patří do takzvaného „zemanovského křídla“. Ti totiž dělají vše pro to, aby se v příštích parlamentních volbách strana nedostala do poslanecké sněmovny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]